X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polka z Londynu twórczynią aplikacji dla chorych na Hashimoto

09.09.2020 13:07
Polski medyczny startup z Londynu, założony tuż przed wybuchem pandemii, opracował aplikację, która pomaga chorym  na Hashimoto. Aplikacja ma duże szanse na światowy sukces, jest doceniona przez lekarzy i pacjentów.
Audio
  • Rozmowa z Ewą Galant, założycielką startupu i twórczynią aplikacji „Hashiona” [posłuchaj]
Ewa Galant
Ewa GalantFoto: archiwum prywatne E.Galant

Startup założony w Londynie przez Polaków stworzył na potrzeby chorych na chorobę Hashimoto aplikację „Hashiona”. Aplikacja została pozytywnie odebrana przez pacjentów, lekarzy i inwestorów, dostrzegających w niej ogromny potencjał.

Startupy medyczno-technologiczne w czasie pandemii pracują nad rozwiązaniami, które mogą służyć pomocą osobom z obniżoną odpornością. Do takiej grupy należą m.in. pacjenci z chorobami autoimmunologicznymi, którzy są bardziej narażeni na zakażenie koronawirusem. Polski medyczny startup z Londynu założony tuż przed wybuchem pandemii opracował aplikację, która pomaga chorym  na Hashimoto. Zespół wygrał siódmą edycję ReaktoraX (program wspierający polskie startupy) i dostał się do prestiżowego programu Stanforda. Został także zaproszony do Digital Innovation Health Program w Monachium.

Założycielką startupu i twórczynią aplikacji „Hashiona” jest polska przedsiębiorczyni z Londynu inżynier Ewa Galant. O sukcesie aplikacji i o swoich doświadczeniach zawodowych opowiedziała Ewie Plisieckiej.