X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wileński Polak doradcą litewskiej premier

11.01.2021 17:03
Polak z Wilna, Artur Ludkowski, został doradcą litewskiej premier Ingridy Šimonyte. Będzie zajmował się sprawami mniejszości narodowych.
Audio
  • Wileński Polak doradcą litewskiej premier. Materiał Kamila Zalewskiego
Artur Ludkowski
Artur Ludkowski Joanna Bożerodska / zw.lt

Stanowisko doradcy ds. mniejszości narodowych Artur Ludkowski zajmował również podczas kadencji poprzedniego rządu. Jak mówi, pomimo że rządy na Litwie sprawują obecnie konserwatyści i liberałowie, to nowy gabinet chce kontynuować to, co w kwestii mniejszości zostało już zapoczątkowane, gdy krajem rządził Litewski Związek Chłopów i Zielonych.

Artur Ludkowski zwraca uwagę na to, że prace nad ustawą o mniejszościach narodowych trwają już od dwóch lat i mają się ku końcowi. - Pozycja pani premier i rządu jest taka, aby ta ustawa jeszcze w tym roku trafiła pod obrady Sejmu - zaznacza Artur Ludkowski. Poprzednia ustawa o mniejszościach narodowych na Litwie wygasła ponad dziesięć lat temu. Zdaniem Artura Ludkowskiego, sprawy mniejszości nie powinny zależeć od zmian na litewskiej scenie politycznej. - To raczej kwestia państwowa niż partii politycznych. Cieszy to, że sprawy mniejszości zwracają coraz większą uwagę na Litwie - dodaje.

Artur Ludkowski przez wiele lat był wileńskim radnym oraz wicemerem litewskiej stolicy z Akcji Wyborczej Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich Rodzin. Był również członkiem Rady Kultury przy litewskim ministerstwie kultury, gdzie reprezentował mniejszości narodowe. Od 20 lat jest dyrektorem Domu Kultury Polskiej w Wilnie.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Polacy za granicą Wilno