X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Zmiany w Karcie Nauczyciela. Awans zawodowy nauczycieli polonijnych

12.01.2021 10:00
Od 1 stycznia dzięki zmianom w Karcie Nauczyciela nauczyciele języka polskiego za granicą mają większe możliwości awansu zawodowego.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneEASTNEWS/Piotr Mecik

Weszły w życie zmiany w Karcie Nauczyciela, które ułatwią nauczycielom języka i kultury polskiej za granicą ścieżkę kariery po powrocie do kraju. Na te regulacje pedagodzy w szkołach polonijnych czekali od lat. Do tej pory ścieżka awansu zawodowego była dostępna wyłącznie dla nauczycieli pracujących w kraju lub dla tych, którzy pracują w szkołach polskich przy placówkach dyplomatycznych.

Od 1 stycznia 2021 roku została uruchomiona platforma Awans zawodowy nauczycieli szkół za granicą, dostępna pod adresem  https://awanspolonijny.men.gov.pl – w tym miejscu nauczyciele mogą składać wnioski o rozpoczęcie stażu.

Wszelkie pytanie w sprawie awansu można kierować na adres - awans-polonijny@orpeg.pl.

O szczegóły, wicedyrektor Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą Małgorzatę Kamińską, poprosiła Ewa Plisiecka.