Redakcja Polska

Polka z Londynu twórczynią aplikacji dla chorych na Hashimoto

09.09.2020 13:07
Polski medyczny startup z Londynu, założony tuż przed wybuchem pandemii, opracował aplikację, która pomaga chorym  na Hashimoto. Aplikacja ma duże szanse na światowy sukces, jest doceniona przez lekarzy i pacjentów.
Audio
  • Rozmowa z Ewą Galant, założycielką startupu i twórczynią aplikacji „Hashiona” [posłuchaj]
Ewa Galant
Ewa GalantFoto: archiwum prywatne E.Galant

Startup założony w Londynie przez Polaków stworzył na potrzeby chorych na chorobę Hashimoto aplikację „Hashiona”. Aplikacja została pozytywnie odebrana przez pacjentów, lekarzy i inwestorów, dostrzegających w niej ogromny potencjał.

Startupy medyczno-technologiczne w czasie pandemii pracują nad rozwiązaniami, które mogą służyć pomocą osobom z obniżoną odpornością. Do takiej grupy należą m.in. pacjenci z chorobami autoimmunologicznymi, którzy są bardziej narażeni na zakażenie koronawirusem. Polski medyczny startup z Londynu założony tuż przed wybuchem pandemii opracował aplikację, która pomaga chorym  na Hashimoto. Zespół wygrał siódmą edycję ReaktoraX (program wspierający polskie startupy) i dostał się do prestiżowego programu Stanforda. Został także zaproszony do Digital Innovation Health Program w Monachium.

Założycielką startupu i twórczynią aplikacji „Hashiona” jest polska przedsiębiorczyni z Londynu inżynier Ewa Galant. O sukcesie aplikacji i o swoich doświadczeniach zawodowych opowiedziała Ewie Plisieckiej.