X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rzym: Wystawa "Polska. Walka i poświęcenie" w bibliotece Izby Deputowanych

18.09.2019 15:50
W bibliotece Izby Deputowanych w Rzymie została otwarta wystawa "Polska. Walka i poświęcenie". Jest poświęcona wojennym losom Polski i Polaków. Opowiada o bohaterskiej walce naszych rodaków na frontach II wojny światowej i o ruchu oporu w kraju.
Część wystawy
Część wystawyFot.: Twitter/PLinItalia/@PLinItalia

Otwierając wystawę ambasador RP we Włoszech Anna Maria Anders powiedziała, że ekspozycja poświadcza miłość Polaków do wolności i Ojczyzny. W rozmowie z Polskim Radiem zwróciła uwagę, że za granicą wiedza o cierpieniach Polski w czasie wojny jest niekompletna. - Świat się uczy. Ludzie znają wątek niemiecki, natomiast nie wiedzą nic o roli Sowietów. Takie wystawy robią świetną robotę. Ludzie się zaczynają orientować co było w Polsce, co się stało i dlaczego - mówiła ambasador. Z kolei znawca historii Polski Marco Patricelli podczas swojego wykładu przypomniał, że podczas II wojny światowej zginął co szósty obywatel Polski.

Wystawa "Polska. Walka i poświęcenie" została zorganizowana w związku z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rzym Włochy Anna Maria Anders