X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Stanach Zjednoczonych sukces filmu o św. Faustynie

29.10.2019 12:34
Sukces filmu o św. Faustynie w USA. Obraz "Miłość i Miłosierdzie" spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród Amerykanów. Wyświetlany był równocześnie w 800 kinach w całym kraju.
Audio
  • W USA sukces filmu o św. Faustynie. Przygotowała Małgorzata Kałuża (IAR)
Kadr ze zwiastuna filmu Miłość i Miłosierdzie
Kadr ze zwiastuna filmu "Miłość i Miłosierdzie"Źródło: Youtube/KinoSwiatPL

„Miłość i Miłosierdzie” przybliża historię polskiej zakonnicy, mistyczki i wizjonerki uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II. Pokazuje nieznane do tej pory fakty i historie osób, które miały wpływ na rozprzestrzenienie się kultu Bożego Miłosierdzia.

W Nowym Jorku film grano przy pełnej widowni. Większość widzów stanowili Amerykanie. Obecna na pokazie Kamila Kamińska, odtwarzająca rolę św. Faustyny, powiedziała, że była zaskoczona wyjątkowo ciepłą reakcją Nowojorczyków. - To niezamowite, jak życzliwa jest to publiczność. Podczas odtwarzania filmu kilka razy rozlegały się brawa. Większość gości mówiła, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Byłam naprawdę wzruszona- opowiadała aktorka korespondentowi Polskiego Radia.

Reżyser Michał Kondrat podkreślał, że nie spodziewał się takiego sukcesu. - Zainteresowanie filmem jest coraz większe. Wyprzedane bilety. W Chicago 45 kin - wszędzie komplet. Podobnie jest na Florydzie i w Teksasie. Wiemy już że Box Office kilka godzin przed premierą przekroczył milion dolarów. To ogromy sukces jeśli zważyć, że to wszystko wydarzyło się w jeden dzień - podkreśla twórca filmu.

O filmie pisały czołowe amerykańśkie media katolickie. Kolejną serię pokazów "Miłości i Miłosierdzia" zaplanowano na 2 grudnia. Film będzie wyświetlany ponownie w ponad ośmiuset amerykańskich kinach. Producent zapowiada, że projekcje mają być organizowane również w 30 innych krajach.

Film "Miłość i Miłosierdzie" miał premierę w styczniu, podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie.
Pracująca nad nim ekipa natrafiła na nowe dokumenty dotyczące świętej Faustyny i kultu Bożego Miłosierdzia i zdecydowała się opowiedzieć o tym widzom. - Natknęliśmy się na dużo takich nieznanych historii dotyczących Kultu Bożego Miłosierdzia osób otaczających siostrę Faustynę, między innymi malarza, spowiednika księdza Michała Sopoćki - jego listy odnaleźliśmy w Wilnie, na uniwersytecie, gdzie wykładał - podkreślał reżyser.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: KULTURA USA