X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Nominowani do nagrody Zbyszka Cybulskiego. Chyra i Figura z nagrodami specjalnymi

07.11.2019 15:02
Z okazji 50 - lecia Nagrody imienia Zbyszka Cybulskiego, laureatami Nagród Specjalnych zostali Katarzyna Figura oraz Andrzej Chyra. Wyróżnienia zostaną wręczone podczas gali 3 grudnia, a dziś odbyło się spotkanie z nominowanymi do tegorocznych Nagród.
Audio
  • Jacek Cegiełka prezes Fundacji "Kino", która organizuje konkurs wyjaśnia, że Nagrody imienia Zbyszka Cybulskiego mają na celu docenienie wyjątkowych osobowości młodych aktorów (IAR)
Nominowani aktorzy, od lewej: Piotr Żurawski, Sebastian Fabijański, Bartosz Bielenia, Eliza Rycembel i Maria Dębska podczas konferencji prasowej z nominowanymi do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego  w Warszawie.
Nominowani aktorzy, od lewej: Piotr Żurawski, Sebastian Fabijański, Bartosz Bielenia, Eliza Rycembel i Maria Dębska podczas konferencji prasowej z nominowanymi do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego w Warszawie.Fot.: PAP/Rafał Guz

Jacek Cegiełka prezes Fundacji "Kino", która organizuje konkurs wyjaśnia, że Nagrody imienia Zbyszka Cybulskiego mają na celu docenienie wyjątkowych osobowości młodych aktorów. Nagroda może być przyznana aktorom, którzy nie przekroczyli 35. roku życia, a nominują do niej członkowie Kapituły - polscy reżyserzy i aktorzy osoby, które które zagrały dobre role w ostatnim roku, mają potencjał i muszą dawać nadzieję, że "ten potencjał nie skończy się na jednej roli".

Wśród nominowanych do tegorocznej Nagrody jest miedzy innymi Maria Dębska za rolę Magdy w filmie "Zabawa, zabawa" w reżyserii Kingi Dębskiej. Aktorka podkreśla, że nominacja jest dla niej ważna, ponieważ przyznają ją osoby, które się na tym znają i są wielkimi osobowościami.

Nominację otrzymał również Bartosz Bielenia za rolę Daniela - fałszywego księdza w filmie "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy. Aktor wyjaśnia, że nominacja jest dla niego ważnym wydarzaniem, podobnie jak rola, za którą ją otrzymał. To było ważne doświadczenie - tłumaczy Bielenia - ponieważ pierwszy raz ktoś mu zaufał na to, by mógł stworzyć "tak pełnokrwistego bohatera, który był bardzo ciekawym i skomplikowanym człowiekiem". Aktor dodaje, że praca nad rolą była bardzo inspirująca.

Nominacje otrzymali również: Eliza Rycembel za rolę w filmie "Nina" w reżyserii Olgi Chajdas, Sebastian Fabijański za rolę w filmie "Mowa ptaków" w reżyserii Xawerego Żuławskiego oraz Piotr Żurawski za rolę w filmie "Interior" w reżyserii Marka Lechkiego.

Nagrodę imienia Zbyszka Cybulskiego, przyznano po raz pierwszy w 1969 roku.

Pierwszym jej laureatem został Daniel Olbrychski. Wśród wyróżnionych są między innymi: Olgierd Łukaszewicz, Maja Komorowska, Krzysztof Majchrzak, Zbigniew Zamachowski czy Marcin Dorociński.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Zbigniew Cybulski FILM KULTURA