X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Koncert "Gintrowski - a jednak coś po nas zostanie" odbędzie się już po raz dziesiąty

09.12.2019 12:10
Projekt upamiętniający barda "Solidarności" połączony jest z wręczeniem Nagród za Wolność w Kulturze im. Przemysława Gintrowskiego
Audio
  • Wieczorem w Warszawie jubileuszowy - 10. koncert "Gintrowski - a jednak coś po nas zostanie" [posłuchaj]
Fragment plakatu koncertu Gintrowski - a jednak coś po nas zostanie.
Fragment plakatu koncertu "Gintrowski - a jednak coś po nas zostanie". źr. Fundacja im. Przemysława Gintrowskiego

W Teatrze Polskim w Warszawie odbędzie się jubileuszowy - 10. koncert "Gintrowski - a jednak coś po nas zostanie". To wyjątkowy projekt, który służy upamiętnieniu postaci legendarnego barda "Solidarności", kompozytora, pieśniarza, autorytetu artystycznego i moralnego, autora niezapomnianych pieśni - songów stanu wojennego.

"Ten koncert ma na celu kontynuowanie spuścizny mojego wuja - Przemysława Gintrowskiego. Naszym celem jest przede wszystkim popularyzowanie jego muzyki wśród młodzieży, bo starsze pokolenia dobrze wiedzą, kim był i co po sobie zostawił” - mówi piosenkarka i aktorka Aleksandra Gintrowska.

Podczas koncertu zabrzmią nowe, świetne aranżacje piosenek barda. Publiczność usłyszy, między innymi, „Mury”, „Powrót” czy „Modlitwę o wschodzie słońca”. Na scenie wystąpią, między innymi: Krystyna Prońko, Michał Szpak, Skubas, Natalia Nykiel, Sebastian Karpiel-Bułecka, Julia Gintrowska i Aleksandra Gintrowska.

Podczas koncertu zostanie wręczona Nagroda za Wolność w Kulturze im. Przemysława Gintrowskiego. Przyznawana jest przez Kapitułę, w skład której wchodzą m.in. członkowie rodziny artysty. Nagroda zostanie wręczona twórcy, który w swojej drodze artystycznej tak jak Gintrowski nie idzie na kompromisy i który jest wierny swoim wyborom. W tym roku do nagrody nominowani zostali: Piotr Bakal, Lech Janerka, Muniek Staszczyk, Elżbieta Cherezińska, Wojciech Smarzowski oraz Tadeusz Woźniak. W poprzednich latach jej laureatami byli: Stanisława Celińska, Jan Polkowski, Antonina Krzysztoń, Ewa Błaszczyk oraz Franciszek Pieczka.

Organizatorem koncertu "Gintrowski - a jednak coś po nas zostanie" jest Fundacja im. Przemysława Gintrowskiego.

IAR/pp

Zobacz więcej na temat: Przemysław Gintrowski