X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ostatnia szansa na obejrzenie wystawy poświęconej Radziwiłłom w Wilnie

12.01.2020 15:12
Niedziela jest ostatnim dniem, kiedy można oglądać wystawę "Radziwiłłowie. Historia i dziedzictwo książąt". Otwarta w Wilnie trzy miesiące temu ekspozycja przyciągnęła dotychczas prawie 50 tysięcy osób z całego świata.
Audio
  • Ostatni dzień wystawy poświęconej Radziwiłłom w Wilnie. Materiał Kamila Zalewskiego
Interaktywna wystawa w Wilnie
Interaktywna wystawa w WilnieArchiwum Fundacji Trzy Trąby

Eksponaty przyjechały z prawie czterdziestu muzeów, bibliotek, archiwów, kościołów, klasztorów i prywatnych kolekcji z siedmiu państw świata - najwięcej z Warszawy i Krakowa. Nie brakowało sensacji takich jak kielich, który Mikołaj Krzysztof "Sierotka" Radziwiłł zawiózł w 1583 roku jako wotum do Jerozolimy. - Został on zaprezentowany po raz pierwszy w Europie od czterystu lat - zaznaczył Vydas Dolinskas, dyrektor Muzeum Narodowego-Pałacu Wielkich Książąt Litewskich, który jest organizatorem ekspozycji.

Władze muzeum podkreślają, że wystawa poświęcona najbardziej znanej w tej części Europy rodzinie magnackiej była niezwykle skomplikowanym przedsięwzięciem. - W ciągu najbliższych lat takiego projektu, o tak trudnej logistyce i kwestiach organizacyjnych chyba nie będzie. To wielkie wyzwanie - powiedział Polskiemu Radiu Marius Uzorka, kurator wystawy.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Wilno Litwa Radziwiłłowie