X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Omsku w Rosji polski reżyser wystawi sztukę

18.01.2020 15:21
W sobotę mieszkańcy Omska na Syberii zobaczą sztukę przygotowaną przez polskiego reżysera. Na deskach Państwowego Teatru Dramatycznego Wojciech Urbański wystawi komedię, związanego z Polską rosyjskiego dramatopisarza Iwana Wyrypajewa "Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie". Przygotowaniu i wystawieniu sztuki patronuje Instytut Polski w Moskwie.
Audio
  • Rosja - w Omsku polski reżyser wystawi sztukę Wyrypajewa. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneShutterstock/Rocksweeper

Współpraca polskich i rosyjskich twórców nie dziwi Rosjan związanych ze sztuką. Rosyjscy krytycy teatralni i filmowi przy każdej okazji podkreślają, że w Rosji ceni się artystyczny dorobek Polaków. Jelena Grondzil z Instytutu Polskiego w Moskwie przypomina, że współpraca autora sztuki "Letnie osy…" i reżysera trwa od dawna i kontynuowana jest zarówno na deskach polskich, jak i rosyjskich teatrów. Z kolei dyrektor Instytutu Piotr Skwieciński podkreśla, że pomoc w nawiązywaniu tego typu współpracy jest doskonały pomysłem na promocję Polski za granicą.

Sztuka Iwana Wyrypajewa wyreżyserowana przez Wojciecha Urbańskiego "Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie", to osadzona w ramach ironii rozmowa trojga ludzi o samotności, przemijaniu i międzyludzkich relacjach. Wcześniej ta sama sztuka została pokazana na scenach warszawskiego Och-Teatru i Teatru Dramatycznego.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: TEATR Rosja