X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wkrótce otwarte zostanie Litewskie Centrum Kultury i Edukacji w Suwałkach

20.01.2020 16:40
Najpóźniej w marcu rozpocznie działalność Litewskie Centrum Kultury i Edukacji w Suwałkach - informują władze Litwy. Od jesieni w jego pomieszczeniach będzie też działać litewskie przedszkole.
Suwałki, zdjęcie ilustracyjne
Suwałki, zdjęcie ilustracyjneShutterstock

O tym, że Litewskie Centrum Kultury i Edukacji w Suwałkach w ciągu najbliższych dwóch miesięcy rozpocznie działalność, poinformował wicekanclerz rządu Litwy Deividas Matulionis. Jak powiedział agencji prasowej BNS, obecnie lokalne władze pomagają doprowadzić do porządku pomieszczenia, które zostały wynajęte pod koniec ubiegłego roku.

W Litewskim Centrum Kultury i Edukacji od września będzie też działać przedszkole. Jak zaznaczają władze Litwy, mniejszość litewska na Suwalszczyźnie jest bardzo aktywna i potrzebuje przestrzeni do organizowania różnorodnych spotkań. Kwestia litewskiego Centrum w Suwałkach była również poruszona w ubiegłym tygodniu podczas wizyty szefa MSZ Jacka Czaputowicza w Wilnie. - Jestem wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu spraw związanych z naszą społecznością w Polsce. Dziękuję władzom Suwałk za pomoc w tej kwestii - powiedział na konferencji prasowej minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkewiczius.

Według oficjalnych danych władz litewskich, w północno-wschodniej Polsce mieszka około trzech tysięcy Litwinów. Główne skupiska są w Sejnach i Puńsku.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Suwałki Litwa