Polskie Radio
Section05
Suwałki

Minister Błaszczak: obronę planowano na rzece Wisła. PO to hipokryci, którzy realnie chcieli oddać Rosji pół Polski

- W imię prawdy historycznej, ale też w imię elementarnej uczciwości, należało zdjąć klauzulę niejawności z tych dokumentów, co zrobiliśmy, i pokazać opinii publicznej, że Platforma Obywatelska to potworna obłuda, że to hipokryci, którzy realnie chcieli oddać pół Polski Rosji - powiedział w programie "Gość Wiadomości" na antenie TVP Info szef MON Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie POLSKA Suwałki podlaskie

Blues ze wszystkich stron świata, czyli 16. Suwałki Blues Festival. Gwiazdami Mrozu, Dżem i Walter Trout

Rozpoczęła się 16. już edycja Suwałki Blues Festival. Impreza zapewni wielbicielom tego gatunku muzyki niezwykłe przeżycia, bo zagrają wykonawcy z całego świata: od Australii przez Malezję, USA, Finlandię i Wielką Brytanię po Czechy, Polskę i Ukrainę. Bluesem rozbrzmiewać będzie całe miasto!
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA blues Suwałki dżem mrozu Katarzyna Cygler Trójka

Jarosław Kaczyński: nigdzie w Europie opozycja nie jest tak antypaństwowa jak w Polsce

Podczas wizyty w Suwałkach Jarosław Kaczyński podkreślił, że rząd wbrew temu co mówi opozycja prężnie działa dla dobra obywateli. Nawiązał też do słów Donalda Tuska, że to PiS jest winien braku pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. - Proszę państwa winni są ci, którzy nieustannie podpuszczali tam, podnosili rękę za różnymi uchwałami przeciwko nam - stwierdził i dodał, że nigdzie w Europie opozycja nie jest tak antypaństwowa jak w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Suwałki Prawo i Sprawiedliwość PiS wybory w Polsce

Wajda powraca do Suwałk. Festiwalowe atrakcje

– Odbędą się spotkania z reżyserami, aktorami. Mamy wspaniałych gości. Będą m.in. Andrzej Chyra, Emilia Krakowska, Olgierd Łukaszewicz, Jerzy Stuhr, Tomasz Habowski i Urszula Grabowska. Świętujemy też 20-lecie szkoły Wajdy, w związku z czym pokażemy najlepsze dokumenty, które w niej powstały – opowiada Joanna Sztelmer-Stawińska z Suwalskiego Ośrodka Kultury, zapraszając na rozpoczynający się w czwartek Festiwal Filmowy "Wajda na Nowo".
Zobacz więcej na temat:  Trójka FILM KULTURA Katarzyna Cygler Suwałki Andrzej Wajda

Najgroźniejsze miejsce na ziemi znajduje się w Polsce? Strategiczne znaczenie przesmyku suwalskiego

- Przesmyk suwalski ma bardzo wielkie znaczenie strategiczne w obszarze bezpieczeństwa, jak również w zakresie rozwoju gospodarczego, dla państw bałtyckich - Litwy, Łotwy i Estonii. Tym samym jest bardzo ważny dla Sojuszu Północnoatlantyckiego na wypadek konfliktu zbrojnego z Federacją Rosyjską - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl gen. Bogusław Samol, dyrektor Instytutu Strategii Wojskowej Akademii Sztuki Wojennej.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina Litwa wojna na Ukrainie Suwałki

XV edycja Suwałki Blues Festiwal. "Znani artyści zaśpiewają ulubione utwory bluesowe"

Wielkimi krokami zbliża się prawdziwe święto Bluesa w Suwałkach. Tegoroczna, jubileuszowa edycja Suwałki Blues Festiwal będzie miała wyjątkowy charakter - poświęcona będzie artystycznej współpracy polsko-norweskiej. Nie zabraknie znanych wykonawców polskiej sceny muzycznej, a do udziału w wydarzeniu zaproszono m.in. bluesowe zespoły litewskie.
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Marcin Kusy blues Suwałki piosenka