X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Obchody jubileuszu 30-lecia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej

04.03.2020 12:20
Od wielu lat ZHR buduje braterskie mosty między polonijnym harcerstwem z Zachodu a harcerstwem za naszą wschodnią granicą
Audio
Harcmistrz Wiesław Turzański w studiu PRdZ
Harcmistrz Wiesław Turzański w studiu PRdZFoto: Ewa Plisiecka/PRdZ

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej uroczyście zakończył świętowanie 30. rocznicy powstania. Obchody jubileuszu zwieńczyły konferencja naukowa i wielka gala na PGE Narodowym w Warszawie. 29 lutego przybyli tam, aby wspólnie świętować, harcerze, instruktorzy, wychowankowie i sympatycy organizacji, która wychowała kilka pokoleń Polek i Polaków. Uczestnicy uroczystości zgodnie potwierdzali, że mimo upływu czasu przyjaźnie zawarte w ZHR trwają do dziś.

ZHR jest organizacją pożytku publicznego, która powstała w 1989 roku. Ideowo i programowo kontynuuje tradycje i myśl wychowawczą kilku pokoleń polskich harcerek i harcerzy. Korzenie ZHR sięgają 1980 roku, w którym powstały Kręgi Instruktorów Harcerskich im. Andrzeja Małkowskiego (KIHAM) skupiające niezależne, tzw. niepokorne, środowiska harcerzy i instruktorów.

- Od wielu lat ZHR buduje braterskie mosty między polonijnym harcerstwem z Zachodu a harcerstwem za naszą wschodnią granicą – mówi sekretarz generalny ZHR harcmistrz Wiesław Turzański w rozmowie z Ewą Plisiecką.