Redakcja Polska

Obchody jubileuszu 30-lecia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej

04.03.2020 12:20
Od wielu lat ZHR buduje braterskie mosty między polonijnym harcerstwem z Zachodu a harcerstwem za naszą wschodnią granicą
Audio
Harcmistrz Wiesław Turzański w studiu PRdZ
Harcmistrz Wiesław Turzański w studiu PRdZFoto: Ewa Plisiecka/PRdZ

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej uroczyście zakończył świętowanie 30. rocznicy powstania. Obchody jubileuszu zwieńczyły konferencja naukowa i wielka gala na PGE Narodowym w Warszawie. 29 lutego przybyli tam, aby wspólnie świętować, harcerze, instruktorzy, wychowankowie i sympatycy organizacji, która wychowała kilka pokoleń Polek i Polaków. Uczestnicy uroczystości zgodnie potwierdzali, że mimo upływu czasu przyjaźnie zawarte w ZHR trwają do dziś.

ZHR jest organizacją pożytku publicznego, która powstała w 1989 roku. Ideowo i programowo kontynuuje tradycje i myśl wychowawczą kilku pokoleń polskich harcerek i harcerzy. Korzenie ZHR sięgają 1980 roku, w którym powstały Kręgi Instruktorów Harcerskich im. Andrzeja Małkowskiego (KIHAM) skupiające niezależne, tzw. niepokorne, środowiska harcerzy i instruktorów.

- Od wielu lat ZHR buduje braterskie mosty między polonijnym harcerstwem z Zachodu a harcerstwem za naszą wschodnią granicą – mówi sekretarz generalny ZHR harcmistrz Wiesław Turzański w rozmowie z Ewą Plisiecką.