X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Dominika Zamara - promotorka polskiej kultury na świecie

27.03.2020 09:56
Znana śpiewaczka operowa  współpracuje z licznymi agencjami artystycznymi w całej Europie i Stanach Zjednoczonych. Wykonuje repertuar z różnych epok, chętnie  również sięga do muzyki polskich kompozytorów.
Audio
  • Dominika Zamara, znana śpiewaczka operowa, odnosząca sukcesy na świecie. Rozmowa Marii Wieczorkiewicz [posłuchaj]
Dominika Zamara, znana śpiewaczka operowa, odnosząca sukcesy na świecie
Dominika Zamara, znana śpiewaczka operowa, odnosząca sukcesy na świecieFoto: youtube.com

Dominika Zamara, śpiewaczka operowa, sopranistka dramatyczna, absolwentka Akademii Muzycznej  im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Kształciła swój głos na rocznym stypendium we Włoszech, gdzie dziś  na stałe mieszka. Rozpoczynała swoją karierę w roku 2008.

Obecnie współpracuje z licznymi agencjami artystycznymi w całej Europie i Stanach Zjednoczonych. Wykonuje repertuar z różnych epok, chętnie  również sięga do muzyki polskich kompozytorów. Uważa  promocję  naszej kultury, a zwłaszcza muzyki za swoją powinność.

Artystka, po koncertach w Australii, po przylocie do Warszawy przebywa na kwarantannie. Polskiemu Radiu dla Zagranicy opowiedziała o swoich odczuciach, obawach, ale także planach i nadziejach na przyszłość.  

Z Dominiką Zamarą rozmawiała Maria Wieczorkiewicz.


Zobacz więcej na temat: opera Włochy