X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Jan Paweł II - Nie lękajcie się!". Ukazał się komiks o Papieżu Polaku

18.05.2020 14:09
„Nie lękajcie się” to pierwszy tom kolekcji przybliżającej dzieje świata przez pryzmat historii papiestwa. Poświęcony jest Janowi Pawłowi II, pierwszemu papieżowi z Europy Wschodniej.
Audio
  • Tomasz Kołodziejczak z wydawnictwa Egmont o komiksie "Jan Paweł II - Nie lękajcie się!"
Fragment okładki komiksu Jan Paweł II - Nie lękajcie się
Fragment okładki komiksu "Jan Paweł II - Nie lękajcie się!"materiały wydawnictwa Egmont

Komiks „Nie lękajcie się” poświęcony jest Janowi Pawłowi II, pierwszemu papieżowi z Europy Wschodniej, który był świadkiem i uczestnikiem najważniejszych wydarzeń XX wieku: koszmaru nazizmu, upadku Muru Berlińskiego, czy rozpadu ZSRR.

Jako następca świętego Piotra nie ustawał w dążeniu do pojednania między narodami i religiami, podróżując po świecie i spotykając się z przywódcami politycznymi i religijnymi, dysydentami i osobami prześladowanymi z powodu przekonań i wiary.

Komiks napisał francuski scenarzysta komiksowy Dobbs, specjalizujący się w komiksach historycznych oraz komiksowych adaptacjach znanych światowych powieści. Rysunki stworzył włoski artysta Fabrizio Fiorentino, współpracujący m.in. z Marvelem  i DC Comics.

Z Tomaszem Kołodziejczakiem z Klubu Świata Komiksu Wydawnictwa Egmont rozmawiał Przemysław Pawełek.


Zobacz więcej na temat: Jan Paweł II komiks