Polskie Radio
Section05
komiks

Wyjątkowe komiksy w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu

Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu ma ciekawy sposób na opowiadanie historii – komiksy. Jest już taki poświęcony Bernardowi Drzyzdze – polskiemu Jamesowi Bondowi, a także kolejny, który opisuje, co dla Polski i niepodległości naszego kraju zrobił Amerykanin Merian Cooper. Autorem rysunków jest Juliusz Woźny, rysownik, historyk sztuki oraz rzecznik prasowy ośrodka. O tym, gdzie można oglądać komiksy, opowiedział w tym wydaniu audycji.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Piotr Firan Trójka komiks komiksy

Gang Bazyliszków powraca. Miejska legenda czy historia oparta na faktach?

- Bazyliszki to nieuchwytny gang, który terroryzuje międzywojenną Warszawę, który nie boi się najsilniejszych, atakuje niespodziewanie i rozpływa się w ciemnych uliczkach. Nikt nie wie, kto za nim stoi. Nie do końca wiadomo, jakie są jego cele - opowiadał na antenie Dwójki Tobiasz Piątkowski, autor scenariusza drugiego tomu komiksu "Bazyliszki".
Zobacz więcej na temat:  komiks II RP Dwudziestolecie międzywojenne Dwójka Jakub Kukla Warszawa Muzeum Powstania Warszawskiego

Komiks "Polskie Radio - wrzesień 1939". Radiowcy przekazywali Europie, że nadal walczymy

Komiks "Polskie Radio - wrzesień 1939" opowiada dramatyczną historię Warszawy sprzed 83 lat. - Pokazuje Polaków radiowców, którzy nie walczyli z karabinami, ale robili to głosem. Do samego końca wykonywali swoje obowiązki - mówi w Programie 1 Maciej Czaplicki, jeden z autorów komiksu. Jak powstawało to wyjątkowe wydawnictwo?
Zobacz więcej na temat:  Anna Stempniak komiks II wojna światowa Maciej Czaplicki