X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Setna rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Serwis specjalny Polskiego Radia

23.01.2021 15:04
Obchodzimy setną rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli pokolenia Kolumbów. Z tej okazji portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis internetowy poświęcony życiu i twórczości poety.
Mural Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Warszawie
Mural Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w WarszawieParadox Media/Narodowe Centrum Kultury

Złożony jest on z unikatowych nagrań archiwalnych Polskiego Radia - opowieści członków rodziny, przyjaciół i znajomych, żołnierzy i kolegów z konspiracji Baczyńskiego, a także wypowiedzi biografów oraz znawców literatury.

Dostępne są także wiersze poety w interpretacjach wielu wybitnych aktorów, a także piosenki do jego tekstów, których posłuchać można w nowym kanale internetowym Radio Baczyński. Wśród wykonawców: Ewa Demarczyk, Stanisława Celińska, Gaba Kulka, Grzegorz Turnau, Leszek Długosz, Mela Koteluk, Chór Polskiego Radia i zespół Kwadrofonik.

Serwis wpisuje się w obchody Roku Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, który został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w stulecie urodzin twórcy w uznaniu jego zasług dla polskiej sztuki, polskiej niepodległości i kultury.

Krzysztof Kamil Baczyński urodził się 22 stycznia 1921 r. w Warszawie. Napisał ponad 500 wierszy, wśród nich "Elegię o... [chłopcu polskim]", "Spojrzenie", "Na moście w Avignon", "Pokolenie", "Gdy broń dymiącą z dłoni wyjmę...". Zginął w czwartym dniu Powstania Warszawskiego w sierpniu 1944 r. Miał 23 lata.


IAR/ho