X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rok Hiszpański w Polsce. Minister kultury: planowana jest wystawa dzieł z madryckiego Muzeum Prado

19.06.2021 16:00
Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński powiedział, że w ramach Roku Hiszpańskiego w Polsce jest planowana wystawa dzieł z madryckiego Muzeum Prado. Inicjatywa wymiany sezonów kulturalnych obu krajów jest jednym z tematów wizyty wicepremiera w Hiszpanii. 
Prof. Piotr Gliński w Muzeum Prado
Prof. Piotr Gliński w Muzeum PradoFoto: twitter.com/MKDNiS

- W ramach tej wymiany chcielibyśmy pokazać polskiej publiczności część kolekcji jednego z największych muzeów świata - powiedział wicepremier Piotr Gliński.

Rozpoczęły się rozmowy na ten temat. - Liczymy na to, że Muzeum Prado przedstawi swoją ofertę naszym instytucjom i będzie ona dostępna, czy to na Zamku Królewskim, czy w Muzeum Narodowym w Warszawie - poinformował szef resortu kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Podkreślił, że zbiory Muzeum Prado są imponujące, nie brakuje w kolekcji dzieł takich artystów jak Francisco Goya, El Greco i Diego Velázquez.

Wicepremier powiedział, że Rok Hiszpański w Polsce jest planowany na przyszły lub kolejny rok. Spotkanie z ministrem kultury i sportu Hiszpanii Jose Manuelem Rodriguezem Uribesem inicjuje prace robocze nad koncepcją i organizacją wymiany sezonów kulturalnych.

Rok Kultury Hiszpańskiej w Polsce i Rok Kultury Polskiej w Hiszpanii to inicjatywa, która wyszła od Ambasadora Hiszpanii w Polsce przed konsultacjami międzyrządowymi w maju 2021 roku i była omawiana przez ministrów spraw zagranicznych.

IAR/ho