X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Retrotechnologie nie wychodzą z mody. Druga młodość retrokomputerów

11.01.2022 17:22
Dzięki wydawnictwu Retronics do fascynatów pierwszych domowych mikrokomputerów ponownie trafiają oryginalne wydania gier i magazynów sprzed dekad.
Audio
  • Jerzy Dudek z Retronics o wzroście zainteresowania Polaków rertokomputerami [POSŁUCHAJ]
Retro gry komputerowe nie przestają fascynować
Retro gry komputerowe nie przestają fascynowaćMateriały wydawnictwa Retronics

Retrotechnologie nie tylko nie wychodzą z mody, ale i stają się obecnie coraz popularniejsze. Dawni użytkownicy Commodore i Atari chętnie wyciągają z szafy stare urządzenia, bądź kupują je ponownie, by podłączać je do telewizorów kineskopowych i uruchamiać na nich oprogramowanie i gry sprzed dekad.

Fascynaci mają jednak swoje problemy - nie tylko nie produkuje się już seryjnie dawnych komputerów, ale i urządzeń peryferyjnych, także oryginalne gry dawno temu zniknęły ze sklepów. Naprzeciw oczekiwaniom zarówno polskich, jak i zagranicznych fanów ośmio- i szesnastobitowców wyszło wydawnictwo Retronics, dzięki któremu mogą oni dołączyć do kolekcji wydane na nowo, licencjonowane gry komputerowe sprzed dekad, jak i poczytać o nich w reedycjach oryginalnych magazynów, które na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych stworzyły podwaliny pod polską prasę komputerową i grową.

Z Jerzym Dudkiem z Wydawnictwa Retronics, o retrokomputerowej pasji rozmawiał Przemysław Pawełek.

Zobacz więcej na temat: komputery gry komputerowe