X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Podsumowanie IV edycji akcji BohaterOn - włącz historię!

01.02.2020 14:19
Ponad 300 tysięcy kartek, listów i laurek z wyrazami uznania wysłaliśmy do Powstańców Warszawskich. Do akcji włączyli się też Polacy mieszkający za granicą.
Audio
Laurki wysłane do Powstańców Warszawskich
Laurki wysłane do Powstańców WarszawskichFoto: materiały prasowe

Polacy po raz kolejny pokazali, że pamiętają o bohaterach wydarzeń sprzed lat. Rekordowa liczba kartek, listów i laurek, bo aż 317307, wkrótce trafi do rąk Powstańców Warszawskich.

Wraz z końcem 2019 roku organizatorzy kampanii BohaterON – włącz historię! podsumowali jej IV edycję.  Łącznie od początku trwania akcji do uczestników walk o stolicę skierowano już ponad 830 tys. pocztówek i listów.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc. Organizatorzy zwrócili się z apelem, aby uczcić ostatnich Powstańców Warszawskich, pisząc do nich listy, widokówki czy kartki z życzeniami. Ilość pocztówek skierowanych do uczestników Powstania Warszawskiego jest dowodem na to, jak są oni dla nas ważni.

- Do akcji włączają się też Polacy mieszkający za granicą. A ci z powstańców, którzy mieszkają z dala od kraju, dowody pamięci w postaci kartek odbierają ze szczególnym wzruszeniem – mówi Agnieszką Łesiuk-Krajewska, pomysłodawczyni akcji i jej koordynatorka w rozmowie z Ewą Plisiecką.