Redakcja Polska

Podsumowanie IV edycji akcji BohaterOn - włącz historię!

01.02.2020 14:19
Ponad 300 tysięcy kartek, listów i laurek z wyrazami uznania wysłaliśmy do Powstańców Warszawskich. Do akcji włączyli się też Polacy mieszkający za granicą.
Audio
Laurki wysłane do Powstańców Warszawskich
Laurki wysłane do Powstańców WarszawskichFoto: materiały prasowe

Polacy po raz kolejny pokazali, że pamiętają o bohaterach wydarzeń sprzed lat. Rekordowa liczba kartek, listów i laurek, bo aż 317307, wkrótce trafi do rąk Powstańców Warszawskich.

Wraz z końcem 2019 roku organizatorzy kampanii BohaterON – włącz historię! podsumowali jej IV edycję.  Łącznie od początku trwania akcji do uczestników walk o stolicę skierowano już ponad 830 tys. pocztówek i listów.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc. Organizatorzy zwrócili się z apelem, aby uczcić ostatnich Powstańców Warszawskich, pisząc do nich listy, widokówki czy kartki z życzeniami. Ilość pocztówek skierowanych do uczestników Powstania Warszawskiego jest dowodem na to, jak są oni dla nas ważni.

- Do akcji włączają się też Polacy mieszkający za granicą. A ci z powstańców, którzy mieszkają z dala od kraju, dowody pamięci w postaci kartek odbierają ze szczególnym wzruszeniem – mówi Agnieszką Łesiuk-Krajewska, pomysłodawczyni akcji i jej koordynatorka w rozmowie z Ewą Plisiecką.