X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Rosji kłamstwami próbuje się wymazywać stalinowskie zbrodnie

06.03.2020 12:42
Rosyjska historyk Natalia Lebiediewa skrytykowała, podejmowane przez polityków próby gloryfikowania Józefa Stalina i ZSRR. W rozmowie z Polskim Radiem, profesor Rosyjskiej Akademii Nauk stwierdziła, że takie działania prowadzą do wymazywania z kart historii stalinowskich zbrodni i godzą w pamięć o milionach ofiar sowieckiej machiny represji.
Audio
  • Rosyjska historyk - kłamstwami próbuje się wymazywać stalinowskie zbrodnie. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneE. O./ Shutterstock.com

Natalia Lebiediewa zwraca uwagę, że najmłodsze pokolenie Rosjan coraz mniej wie na temat stalinowskich zbrodni. - W szkole próbuje się przemilczeć te kwestie i koryguje się podręczniki szkolne, a ci którzy chcą wielkości państwa próbuję Stalinem tę wielkość uzasadniać - stwierdziła rosyjska historyk.

Profesor Rosyjskiej Akademii Nauk skrytykowała tych współczesnych rosyjskich polityków, którzy przypisują Stalinowi i Związkowi Radzieckiemu wyłączne zasługi w walce z hitlerowskimi Niemcami. - Przypisywanie wyjątkowej roli w zwycięstwie tylko swojemu narodowi jest według mnie czymś strasznym, ponieważ w ten sposób przemilcza się przestępstwa Stalina popełnione przeciwko własnemu narodowi, gdy funkcjonowały przerażające, potworne obozy koncentracyjne - podkreśla Natalia Lebiediewa.

Rosyjski publicysta Arkady Dubnow na blogu radia Echo Moskwy zwrócił uwagę, że niektóre rosyjskie media państwowe próbują przedstawiać zbrodnię katyńską tak, jak przedstawiała te wydarzenia stalinowska propaganda - posługując się katyńskim kłamstwem, wybielającym odpowiedzialność Stalina i NKWD.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja II wojna światowa