X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ambasador RP przy Watykanie w 16. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II złożył wieniec przy jego grobie

02.04.2021 13:12
W przypadającą 2 kwietnia, 16. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II ambasador Rzeczpospolitej przy Watykanie Janusz Kotański wraz z małżonką złożyli wieniec przy grobie papieża-Polaka w bazylice watykańskiej. Uroczystość miała bardzo kameralny charakter. Udział w niej wzięło kilka osób.
Audio
  • Watykan: w 16. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II ambasador RP przy Watykanie złożył wieniec przy jego grobie. Materiał Piotra Kowalczuka (IAR)
Ambasador Janusz Kotański przy grobie papieża Jana Pawła II
Ambasador Janusz Kotański przy grobie papieża Jana Pawła IIŹródło: Twitter/ PLinVatican @PLinVatican

Przy grobie św. Jana Pawła II został złożony wieniec biało-czerwonych róż i goździków, przepasany biało-czerwoną szarfą. Po ceremonii ambasador Kotański w rozmowie z Polskim Radiem podkreślił, że godność, z jaką papież-Polak znosił swoją chorobę nabiera szczególnej wagi dziś, podczas pandemii. - Święty Jan Paweł II przywrócił Polakom godność. Przypomniał im dekalog i słowa błogosławieństw. Dał im wolność. Chory, umierający człowiek pokazał nam, jak przyjmować godnie śmierć i cierpienie - mówił ambasador.

W piątek po południu w polskim kościele św. Stanisława w Rzymie odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W związku z rocznicą śmierci św. Jana Pawła II ks. ksiądz Mateusz Gardziński napisał rozważania na podstawie tekstów papieża-Polaka.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Jan Paweł II Watykan

MSZ: Polonia dołączyła do protestów wobec prześladowania mniejszości polskiej na Białorusi

02.04.2021 11:09
Polonia na świecie dołączyła do protestów wobec łamania praw człowieka i prześladowania polskiej mniejszości na Białorusi; razem sprzeciwiamy się represjom wobec Polaków na Białorusi - oświadczyło w piątkowym wpisie na Twitterze MSZ.