Polskie Radio
Section05
Watykan

Miliony osób cierpi z głodu. Papież: musimy walczyć z marnotrawstwem żywności

"Nadeszły niepewne czasy. Doprowadzamy świat do niebezpiecznych granic: klimat się zmienia, zasoby są plądrowane, konflikty i kryzys gospodarczy zagrażają bytowi milionów ludzi" - napisał Papież, którego cytuje portal The Vatican News, w przesłaniu do Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa. Franciszek podkreśla "bolesną dychotomię" współczesności: podczas gdy miliony osób dotyka głód lub niedożywienie, z drugiej strony dochodzi do marnowania jedzenia w olbrzymich ilościach. Ojciec Święty stawia w odpowiedzi na kooperację. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy Watykan papież papież Franciszek żywność

Konflikt na Bliskim Wschodzie, groźba schizmy i pielgrzymki. Papież o pokoju i kierunkach Kościoła Katolickiego

Papież Franciszek powiedział włoskiemu dziennikowi "La Stampa", że nie będzie pokoju między Izraelczykami i Palestyńczykami bez rozwiązania w formule dwóch państw. Zapewnił, że nie boi się schizmy w Kościele. Zapowiedział też podróż do Timoru Wschodniego, Papui Nowej Gwinei i Indonezji w sierpniu.
Zobacz więcej na temat:  papież papież Franciszek ŚWIAT Europa Watykan Rzym Kościół katolicki

Papież o błogosławieniu par nieregularnych i tej samej płci: dotyczą osób, a nie stowarzyszeń LGBT

Papież Franciszek podczas zamkniętego spotkania z rzymskim duchowieństwem wyraził opinię, że ci, którzy są "zdumieni" dokumentem Watykanu, otwierającym możliwość błogosławienia tzw. par nieregularnych, w tym tej samej płci, nie przeczytali go dobrze. Wyjaśnił też, że błogosławieństwa dotyczą osób, a nie stowarzyszeń LGBT. Słowa papieża za uczestnikami dyskusji przytoczyła Ansa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy Rzym Watykan papież papież Franciszek LGBT