X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Loty czarterowe także z Irlandii. Prezes LOT: realizujemy program powrotu Polaków do kraju

15.03.2020 09:30
Program #LOTdoDomu, który ma pomóc rodakom powrócić do kraju w sytuacji, gdy rejsy komercyjne zostały zawieszone, zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Zapotrzebowanie będzie można zgłaszać na stronie internetowej przygotowanej przez LOT.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: www.lot.com/M.Kwasowski

- Decyzja o zawieszeniu międzynarodowych połączeń pasażerskich jest racjonalna i uzasadniona – powiedział na konferencji w KPRM prezes PLL LOT Rafał Milczarski.

- Cieszę się, że taka odważna decyzja została podjęta w Polsce (...). PLL LOT stoją w gotowości, by móc wykonać program #LotDoDomu – mówił.


Formuła ta jest udostępniona na stronie internetowej PLL LOT – mówił prezes PLL LOT Rafał Milczarski. Podkreślił, że potrzebne informacje dostępne będą od soboty na stronach internetowych lotdodomu.pl i na stronie lot.com. Będzie tam można tam zgłaszać zapotrzebowanie na rejsy z różnych kierunków świata.

- Zachęcam wszystkich, którzy chcą skorzystać z możliwości oferowanych w ramach tego programu – mówił prezes LOT. 

Loty z różnych kierunków świata, opłata ryczałtowa

Wcześniej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że LOT zorganizuje loty czarterowe w różne rejony Europy i świata, by zabrać naszych obywateli do domu.


Uprawnienia do powrotu do Polski ma też część cudzoziemców

W ramach tej akcji #LotDoDomu, do powrotu do Polski w ten sposób uprawnieni są obywatele polscy, ale także małżonkowie obywateli polskich, dzieci obywateli polskich, osoby posiadające Kartę Polaka, osoby posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że cena biletów na te loty będzie ryczałtowa, bez związku z tym, czy ktoś zapisze się na nie pierwszy, czy w dalszej kolejności. Koszty częściowo pokryje rząd polski.

Jak mówił, operacja #LOTdoDomu dotyczy m.in. Malty, Cypru, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych, ale nie tylko, bo Polacy znajdują się też w innych miejscach m.in. w Jordanii.


Premier przypomniał, że powrotne loty czarterowe odbędą się zgodnie z planem. A na stronie LOT-u można będzie "zapisywać się" na powrót do kraju w ramach akcji #LotDoDomu.

Premier mówił, że liczba osób, które chcą wrócić do Polski jest trudna do oszacowania, szacunki wskazują na 200-500 tysięcy osób, które chcą powrócić do kraju w różnych terminach. Przypomniał, że po przylocie do Polski obowiązuje obecnie 14-dniowa kwarantanna.

IAR/ho

Zobacz więcej na temat: LOT koronawirus