Polskie Radio
Section05
LOT

Opóźnienia w lotach. Ile kosztują? Jakie są prawa pasażera? Wyjaśniamy

Według raportu międzynarodowej firmy badawczej AirHelp, zakłócenia w ruchu powietrznym kosztują pasażerów średnio 362,50 euro. Linie lotnicze nie dbają o satysfakcję klientów, którzy muszą coraz częściej radzić sobie z zakłóceniami lotów: opóźnieniami i anulowaniem - to główny wniosek z badania przeprowadzonego wśród ponad 1300 pasażerów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA LOT lotnictwo porty transport

Rekordy na polskich lotniskach. Horała: wzrosty o kilkadziesiąt procent

- W tym roku wakacje na polskich lotniskach były rekordowe, jeśli chodzi o liczbę podróżujących z nich pasażerów - ocenił w rozmowie z PAP pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała. Zdecydowana większość polskich lotnisk, w tym Lotnisko Chopina, w lipcu i sierpniu biło rekordy sprzed pandemii - dodał.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Marcin Horała LOT Lotnisko Chopina transport logistyka infrastruktura POLSKA

Kongres Rynku Lotniczego. "Centralny Port Komunikacyjny jest potrzebny i powinien powstać"

Politycy niemal wszystkich opcji byli zgodni, że Centralny Port Komunikacyjny powinien zostać wybudowany. Rozmowa była jednym z elementów odbywającego się w Warszawie Kongresu Rynku Lotniczego, organizowanego przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA centralny port komunikacyjny Lotnisko Chopina LOT lotnictwo Marcin Horała inwestycje transport logistyka turystyka POLSKA infrastruktura

Rekordowy rok dla PLL LOT. "Przewieźliśmy już siedem milionów pasażerów"

Do końca sierpnia Polskie Linie Lotnicze LOT przewiozły siedem milionów pasażerów  - poinformował prezes Michał Fijoł, który wziął udział w Kongresie Rynku Lotniczego, organizowanego przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR. Dodał, że do końca roku narodowy przewoźnik chce obsłużyć około 10 mln pasażerów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA LOT Lotnisko Chopina port lotniczy logistyka transport turystyka POLSKA infrastruktura

LOT ustanawia historyczne rekordy i liczy na ogromne zyski. Wkrótce nowa strategia spółki

W tym roku PLL LOT ma szanse na historyczny wynik finansowy nie tylko na poziomie zysku, ale i wyniku operacyjnego - powiedział prezes PLL LOT Michał Fijoł. Dodał, że spółka pracuje nad swoją strategią, którą być może zaprezentuje 5 października. "W ciągu najbliższych tygodni zostanie ona - mam nadzieję - zatwierdzona przez radę nadzorczą. Jeśli tak się zdarzy, to 5 października ją zaprezentujemy" - poinformował prezes PLL LOT.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura LOT wyniki finansowe strategia

Prywatyzacja lotniska Chopina? Premier Morawiecki: nie dajcie się nabrać opozycji

- Nie rezygnujemy z budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. To jest wielki impuls do dalszego rozwoju Polski. Grunty lotniska Chopina w Warszawie zostaną wniesione do państwowej spółki z ustawowym zakazem prywatyzacji - zadeklarował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Lotnisko Chopina centralny port komunikacyjny Prawo i Sprawiedliwość PiS LOT opozycja lotnictwo inwestycje prywatyzacja polityka

Prezes PLL LOT: nowa strategia w październiku. Rekordowy zysk w zasięgu ręki

Na początku października zostanie ogłoszona nowa strategia Polskich Linii Lotniczych LOT. Już dziś wiadomo, że LOT chce konkurować cenowo z innymi liniami lotniczymi różnicując swoją ofertę. Być może w nowej strategii znajdą się też szczegóły dotyczące placów zakupu nowej floty regionalnej. W grze jest przede wszystkim Embraer oraz Airbus.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA LOT strategia transport samoloty infrastruktura