Polskie Radio
Section05
LOT

"Loty do Indii tylko w formule cargo". LOT reaguje na fake newsa, który powieliła m.in. poseł PO

"Kłamstwo o lotach z Indii (gdzie panuje bardzo trudna sytuacja epidemiczna - red.) krąży dziś bardzo szeroko, rozpowszechniają je dziennikarze i politycy opozycji, temat w czołówce trendów" - napisał na Twitterze wiceszef MSZ Paweł Jabłoński udostępniając wpis rzecznika PLL LOT. Krzysztof Moczulski oświadczył w nim, że "loty PLL LOT do Indii od dłuższego czasu są lotami 100 proc. cargo".
Zobacz więcej na temat:  Indie POLSKA LOT samolot polityka

Boeingi 737-MAX wracają do służby w Polsce. Pierwsze rejsy planowane w wakacje

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły, że pięć maszyn 737-MAX 8, którymi dysponują, zostanie przebazowanych z Lublina do Warszawy. Już wczoraj na warszawskim lotnisku Chopina wylądował pierwszy z nich – z okolicznościowym malowaniem z okazji 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Pozostałe powrócą do końca marca.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA LOT lotnictwo samoloty infrastruktura transport Boeing

Jaki będzie ten rok dla branży lotniczej? Prezes ULC: zdecyduje szybkość i dostępność szczepień

Podróże lotnicze w tym roku będą uzależnione od wprowadzanych przez kraje ograniczeń z powodu pandemii, takich jak kwarantanna, testy czy szczepienia - powiedział prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson. Jego zdaniem wymóg testu może wpłynąć na cenę biletu, a szczepienia na dostępność lotów.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo GOSPODARKA turystyka podróże LOT koronawirus

Koronawirus uderzył w linie lotnicze. Zobacz, jak sobie z tym radzą

Jedną z najbardziej poszkodowanych przez koronawirusa branż jest branża lotnicza, a szczególnie przewozy pasażerskie. Stąd dla wielu linii lotniczych jedynym warunkiem przetrwania i ratunkiem przed upadkiem staje się ograniczanie kosztów (czytaj redukcje połączeń i zatrudnienia), zmiana charakteru usługi lub wsparcie ze strony rządów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lotnictwo koronawirus Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa LOT transport