Polskie Radio
Section05
LOT

Polska zawiesi loty z Wielką Brytanią? Rzecznik rządu: decyzja w poniedziałek

W poniedziałek o godzinie 10 zbierze się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, który zajmie się między innymi ewentualnymi ograniczeniami dotyczącymi połączeń lotniczych Polska - Wielka Brytania. Powiedział o tym Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik rządu Piotr Müller. Odniósł się w ten sposób do pytania, czy Polska, podobnie jak kilka krajów europejskich, rozważa wprowadzenie ograniczeń w lotach do Wielkiej Brytanii i z powrotem w związku z informacjami o rozprzestrzeniającej się tam szybko nowej, bardziej zaraźliwej odmiany koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus WHO pandemia COVID-19 zdrowie ŚWIAT Europa Wielka Brytania podróże lotnictwo LOT POLSKA Rząd RP Piotr Müller

Prezes ULC: rynek lotniczy odbuduje się do 2025 roku

Z najnowszych prognoz Europejskiej Agencji Zarządzania Ruchem Lotniczym wynika, że rynek lotniczy w Polsce wróci do dobrej kondycji w 2025 roku. Informacje na ten temat przedstawił w rozmowie z Polskim Radiem prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson. Wcześniejsze prognozy Agencji wskazywały, że powrót do formy sprzed pandemii nastąpi rok wcześniej.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo Koronawirus w Polsce LOT samolot samoloty transport GOSPODARKA pandemia flota Boeing infrastruktura

Sasin: przygotowaliśmy pakiet wsparcia dla LOT-u

- Nie ma dzisiaj praktycznie połączeń lotniczych, a koszty są - trzeba płacić pracownikom, trzeba płacić opłaty leasingowe za samoloty. To są wielomilionowe opłaty każdego miesiąca - powiedział w Radiu Maryja Jacek Sasin, minister aktywów państwowych. - Przygotowaliśmy w resorcie potężny pakiet wsparcia dla PLL LOT, zakładający udzielenie wielomiliardowej pomocy publicznej - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin LOT koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia