Polskie Radio
Section05
LOT

Większa elastyczność dla podróżnych. LOT przedłuża bezpłatną możliwość zmiany biletu

Polskie Linie Lotnicze LOT po raz kolejny przedłużają możliwość zmian terminu podróży po zakupie biletu. Każdy, kto zakupi bilet do końca października 2021 r., będzie miał możliwość bezpłatnego wprowadzenia zmian w rezerwacji. Przedłużona oferta obejmuje bilety na wszystkie rozkładowe połączenia LOT-u zakupione do 31 października 2021 r. Wiążący jest termin zakupu oryginalnego biletu, samej zmiany można dokonywać po tym terminie.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo LOT GOSPODARKA POLSKA

Jedziesz na wakacje poza Unię? Sprawdź, jakie pamiątki możesz przywieźć, by uniknąć problemów

Gdy wracamy z wakacyjnego wyjazdu, w naszym bagażu często przewozimy pamiątki z podróży, prezenty, żywność, wyroby tytoniowe i alkohol. To co możemy przewozić przez granicę UE i w jakich ilościach jest ściśle uregulowane. Sprawdź co i w jakiej ilości możesz przewozić przez granicę, żeby nie narazić się na przykre niespodzianki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wakacje granica Unia Europejska Krajowa Administracja Skarbowa opłaty POLSKA LOT

PLL LOT chce pomóc pasażerom w podróżach w dobie pandemii. Wprowadza internetowego doradcę

PLL LOT wprowadza wirtualnego doradcę turystycznego, który pomaga podróżnym w sprawdzeniu aktualizowanych co godzinę informacji na temat restrykcji wjazdowych do danego kraju. Informacja jest dostępne na stronie www.LOT.com, gdzie są opublikowane linki do formularzy i deklaracji, w tym zdrowotnych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA LOT turystyka transport społeczeństwo POLSKA podróże infrastruktura

LOT uruchamia połączenie z Nowym Jorkiem. Adamczyk: nasza oferta jest coraz bardziej atrakcyjna

- Siatka naszych połączeń lotniczych staje się coraz bardziej atrakcyjna - ocenił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który wziął udział w konferencji inaugurującej połączenie PLL LOT na trasie Nowy Jork -Kraków. Choć - jak podkreślił - wciąż daleko nam do stanu, który mieliśmy w 2019 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA LOT Kraków Nowy Jork ministerstwo infrastruktury infrastruktura POLSKA społeczeństwo podróże

"Modus operandi państw autokratycznych i ich służb". Przydacz o prowokacjach Białorusi i Rosji

- Możemy spodziewać się, że będzie więcej prowokacyjnych działań ze strony Rosji i Białorusi. To modus operandi tych państw i ich służb, które chcą zastraszyć swoje społeczeństwa i dopaść każdego opozycjonistę - ocenił w środę wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Petersburg Europa zatrzymanie samolot LOT Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ dyplomacja stosunki polsko-rosyjskie ŚWIAT polityka

"Należy się spodziewać prowokacji". Wiceszef MSZ o zatrzymaniu polskiego samolotu w Petersburgu

- W tej chwili analizujemy informacje z PLL LOT i Urzędu Lotnictwa Cywilnego ws. zawrócenia samolotu LOT lecącego z Petersburga do Warszawy. Znając działalność Rosji, należy się spodziewać, że miało to charakter prowokacji - ocenił wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Petersburg Europa zatrzymanie samolot LOT Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ dyplomacja stosunki polsko-rosyjskie ŚWIAT