Polskie Radio
Section05
LOT

Boeingi 737-MAX wracają do służby w Polsce. Pierwsze rejsy planowane w wakacje

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły, że pięć maszyn 737-MAX 8, którymi dysponują, zostanie przebazowanych z Lublina do Warszawy. Już wczoraj na warszawskim lotnisku Chopina wylądował pierwszy z nich – z okolicznościowym malowaniem z okazji 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Pozostałe powrócą do końca marca.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA LOT lotnictwo samoloty infrastruktura transport Boeing

Jaki będzie ten rok dla branży lotniczej? Prezes ULC: zdecyduje szybkość i dostępność szczepień

Podróże lotnicze w tym roku będą uzależnione od wprowadzanych przez kraje ograniczeń z powodu pandemii, takich jak kwarantanna, testy czy szczepienia - powiedział prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson. Jego zdaniem wymóg testu może wpłynąć na cenę biletu, a szczepienia na dostępność lotów.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo GOSPODARKA turystyka podróże LOT koronawirus

Koronawirus uderzył w linie lotnicze. Zobacz, jak sobie z tym radzą

Jedną z najbardziej poszkodowanych przez koronawirusa branż jest branża lotnicza, a szczególnie przewozy pasażerskie. Stąd dla wielu linii lotniczych jedynym warunkiem przetrwania i ratunkiem przed upadkiem staje się ograniczanie kosztów (czytaj redukcje połączeń i zatrudnienia), zmiana charakteru usługi lub wsparcie ze strony rządów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lotnictwo koronawirus Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa LOT transport

PLL LOT w dobie pandemii. Mniej lotów, obniżka kosztów oraz zwroty za bilety

Koronawirus szczególnie mocno uderzył w branżę lotniczą, w tym w PLL LOT. Jak informuje prezes firmy, spadek liczby lotów i pasażerów zmusza ją do obniżki kosztów, w tym do niewielkiej redukcji personelu i negocjacji umów leasingowych samolotów. Firma korzysta również z rządowych tarcz ochronnych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA koronawirus Koronawirus w Polsce LOT lotnictwo finanse firmy turystyka

LOT zmniejszy poziom zatrudnienia. Narodowy przewoźnik podpisał porozumienie ze związkowcami

Jest porozumienie w Polskich Liniach Lotniczych LOT w sprawie odejść z firmy. Spółka poinformowała, że podpisali je z zarządem przedstawiciele wszystkich związków zawodowych. W pierwszym półroczu 2021 roku narodowy przewoźnik dostosuje zatrudnienie do post-covidowej rzeczywistości. Oznacza to rozstanie z nie więcej niż trzystoma pracownikami.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo LOT związki zawodowe POLSKA GOSPODARKA zwolnienia