X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Bony turystyczne także dla dzieci rodziców pracujących za granicą

20.07.2020 15:01
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą Polski Bon Turystyczny. To nowe świadczenie, które otrzyma każde dziecko do osiemnastego roku życia. Bonem turystycznym będzie można opłacić na przykład wakacyjny pobyt w hotelu lub wyjazd na obóz sportowy.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Shutersttok

Polski rząd  przekaże bon turystyczny w wysokości 500 zł na każde dziecko i 1000 zł na dziecko niepełnosprawne. Ze wsparcia skorzystają też dzieci rodziców pracujących za granicą, którzy tam pobierają zasiłki na dzieci wyższe niż 500 zł. Dzięki temu rozwiązaniu, bonem objętych ma zostać dodatkowe 150-200 tys. dzieci

Ogólnie bonami zostanie objętych 6,5 mln dzieci. Wartość wsparcia wyniesie 3,5 mld zł. Bon turystyczny będzie przysługiwał wszystkim osobom mającym przyznane prawo do świadczenia 500 plus. Bonem objęte zostaną też dzieci umieszczone w rodzinnej lub instytucjonalnej opiece zastępczej.Do rodzin mających dzieci niepełnosprawne trafi w sumie 437 mln zł. 

Wartość bonu turystycznego będzie zwolniona z podatku, nie zostanie wliczona do dochodu, od wysokości którego zależą różne świadczenia. Bon turystyczny ma być bezgotówkowy, środki nie będą wpłacane na konta rodziców.

Aby skorzystać z bonu turystycznego, osoba uprawniona będzie musiała założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, zalogować się i aktywować bon. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekaże bon SMS-em lub e-mailem. Za około dwa tygodnie będziemy mogli korzystać z turystycznego 500 Plus.


Źródło: kierunekirlandia.eu/ho

Zobacz więcej na temat: Polonia wakacje