X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Irlandia: Polska na "zielonej liście" państw do których można podróżować bez restrykcji

19.09.2020 10:08
Polska z sześcioma innymi państwami europejskimi znalazła się na opublikowanej w czwartek przez rząd Irlandii nowej "zielonej liście" krajów, do których można podróżować bez restrykcji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnePrzemyslaw Szablowski/Shutterstock

Na liście oprócz Polski znalazły się: Cypr, Finlandia, Islandia, Litwa, Łotwa i Niemcy, zaś zdjęte zostały z niej: Estonia, Grecja, Grenlandia, Norwegia, Słowacja, Węgry i Włochy.

Zmiany wejdą w życie w najbliższy poniedziałek. Irlandzkie władze zalecają, aby powstrzymać się od podróży do państw spoza listy, o ile nie jest to bezwzględnie konieczne. W przypadku powrotu z któregoś z nich należy przez 14 dni pozostawać w jednej lokalizacji i unikać bezpośrednich kontaktów z innymi ludźmi.

Aktualizacja "zielonej listy" jest efektem ustaleń podjętych we wtorek przez irlandzki rząd. Zgodnie z nimi, lista będzie aktualizowana co tydzień, w każdy czwartek, a zmiany będą wchodzić w życie w następujący po nim poniedziałek. Warunkiem uznania danego kraju za bezpieczny jest to, że według danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) liczba zakażeń koronawirusem w ciągu ostatnich 14 dni nie może przekraczać 25 na 100 tys. mieszkańców.

Na pierwszej zielonej liście znalazły się te kraje, w których wskaźnik był niższy niż w Irlandii. W związku z tym jednak, że na Zielonej Wyspie w ostatnich kilku tygodniach liczba zakażeń również szybko rośnie, kryterium to przestało spełniać swoje zadanie.


Źródło: kierunekirlandia.eu/ho

Zobacz więcej na temat: Irlandia koronawirus