X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Irlandia: prawie 70 procent nowych zakażeń to wariant brytyjski

07.02.2021 10:37
Brytyjski wariant koronawirusa odpowiada już za 69,5 proc. wszystkich nowo wykrywanych przypadków w Irlandii - poinformował naczelny lekarz kraju Tony Holohan.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com

Jak dodał prof. Philip Nolan, szef zespołu modeli epidemicznych w radzie ds. kryzysowych sytuacji zdrowotnych (NPHET), to właśnie rozprzestrzenianie się brytyjskiego wariantu jest powodem, że liczba nowych przypadków w Irlandii przestała spadać.

Brytyjski wariant, o którym brytyjski rząd poinformował 14 grudnia zeszłego roku, w Irlandii po raz pierwszy został stwierdzony 23 grudnia. Choć Irlandia wstrzymała połącznia lotnicze i promowe z Wielką Brytanią, 12 stycznia premier Micheal Martin mówił, że już prawie połowa przypadków to brytyjski wariant.

Irlandzkie ministerstwo zdrowia poinformowało o wykryciu w ciągu ostatniej doby 1062 nowych zakażeń i 10 kolejnych zgonach z powodu Covid-19. Liczba nowych zakażań, która na początku stycznia gwałtownie wzrosła, a później zaczęła dość szybko spadać, w ostatnich dziewięciu dniach ustabilizowała się na poziomie między 900 a 1500 przypadków na dobę.

Dotychczasowy bilans epidemii w Irlandii to 197 553 wykrytych zakażeń i 3317 zmarłych.


Źródło: kierunekirlandia.eu

Zobacz więcej na temat: Irlandia Polonia koronawirus