X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Jan Dziedziczak w "Naszym Dzienniku": Polonia to nasz partner

23.12.2019 08:23
Integracja środowisk polonijnych i wykorzystanie ich potencjału politycznego w krajach zamieszkania to cele, o których mówi w "Naszym Dzienniku" nowo powołany pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą Jan Dziedziczak.
Jan Dziedziczak
Jan DziedziczakPR24

- Zależy mi na integracji środowiska, kreowaniu liderów, a także podtrzymywaniu polskiej kultury. Oczywiście Polska powinna być cały czas otwarta na powrót swoich dzieci do domu - powiedział Dziedziczak w rozmowie z poniedziałkowym "ND".

Według niego "dotychczas Polacy na obczyźnie byli traktowani jak petenci". - Ja widzę potencjał polityczny, na którym Polska i Polonia mogą zyskać. Jesteśmy w stanie stworzyć sprawny system służby naszemu krajowi - ocenił Dziedziczak.

- Nam zależy na tym, aby każdy Polak na świecie walczył o dobre imię naszej Ojczyzny. To dotyczy historii, szczególnie walki z kłamstwami o rzekomym udziale naszych przodków w holokauście czy o tzw. polskich obozach śmierci - dodał. - Nie zapominajmy też o współczesności. Dzisiaj zarzuca nam się łamanie praw człowieka i zabijanie demokracji. (...) Polacy w kontaktach ze swoimi przyjaciółmi powinni zwracać uwagę na te fakty - powiedział.

Według Dziedziczaka "politycy krajów, w których mieszkają Polacy, powinni zabiegać o ich poparcie" jako potencjalnych wyborców, a ci powinni stawiać politykom "konkretne wymagania" dotyczące np. "troski o prawdę historyczną czy szkolnictwo". Za podstawowe zadanie uznał nauczanie języka polskiego.

IAR/dad