X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2019

Urszula Dudziak: muzyka jazzowa jest muzyką wolności

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 10:35
Ponad 60 lat na scenie jazzowej - gwiazda pierwszej wielkości Urszula Dudziak. Nie poddaje się upływowi czasu. Pisze pamiętniki, gra w tenisa. Jej piosenkę "Papaya" zna cały świat.

Urszula Dudziak debiutowała w 1958 roku z zespołem Krzysztofa Komedy. Od 1964 roku do końca lat 80. współpracowała z Michałem Urbaniakiem. W 1973 roku wyjechała do Nowego Jorku, gdzie występowała m.in. na Newport Jazz Festival i w Carnegie Hall. Według "Los Angeles Times" Śpiewaczka Roku 1979. Śpiewała m.in. z Bobbym McFerrinem, Herbiem Hancockiem, Dizzym Gillespiem, Wyntonem i Branfordem Marsalisami, Gilem Evansem, Stingiem. W 1981 roku związała się z grupą Vocal Summit. Współpracowała z Gilem Evansem oraz Archiem Sheppem. Podczas swojej kariery nagrała 50 płyt. 

Z artystką rozmawiała Jolanta Fajkowska.

Zobacz więcej na temat: Urszula Dudziak Jazz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak