Australian Open 2021

Powrót

Australian Open: Świątek i Kubot odpadają z turnieju. Polacy gładko przegrali miksta

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 08:48
Iga Świątek i Łukasz Kubot na 1/8 finału zakończyli udział w rywalizacji mikstów w wielkoszlemowym Australian Open. Polscy tenisiści w drugiej rundzie przegrali w Melbourne z Amerykanką Hayley Carter i Belgiem Sanderem Gille 4:6, 1:6.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: PAP/EPA/DEAN LEWINS

W Melbourne jest Cezary Gurjew, który znalazł się w niewielkiej grupie dziennikarzy z akredytacją na tenisowy turniej Australian Open. Dziennikarz radiowej Jedynki już od połowy stycznia jest na miejscu i przekazuje codzienne relacje z Melbourne Park. Zapraszamy także na stronę portalu PolskieRadio24.pl do specjalnego serwisu poświęconego rywalizacji tenisistów.

Australian Open 2021 grafika baner serwis 1200 F jpg
Australian Open 2021 - SERWIS SPECJALNY

Po porażkach w swoich koronnych konkurencjach, singlu i deblu, Iga Świątek i Łukasz Kubot odpadli z turnieju miksta. W pierwszym secie do stanu 4:4 gra była wyrównana, jednak w kluczowym momencie lepszą skutecznością wykazała się amerykańsko-belgijska para.

Druga partia nie wyszła reprezentantom Polski. Już w pierwszych fragmentach seta rywale osiągnęli przewagę i kontynuowali dobrą grę. Świątek i Kubot zdołali urwać Carter i Gille'owi tylko jednego gema.

Carter i Gille w obsadzie znaleźli się dzięki przyznanej przez organizatorów tzw. dzikiej karcie. Swoją szansę wykorzystali - na otwarcie wyeliminowali broniących tytułu i najwyżej rozstawionych Czeszkę Barborę Krejcikovą i Chorwata Nikolę Mektica.

Carter i Gille w ćwierćfinale zagrają z Australijczykami Samanthą Stosur i Matthew Ebdenem bądź z brazylijską parą Luisa Stefani - Bruno Soares.

Porażka Kubota i Świątek w grze mieszanej oznacza, że w seniorskiej rywalizacji w Melbourne nie ma już nikogo z Polaków.

Wynik 2. rundy (1/8 finału) miksta:

Hayley Carter, Sander Gille (USA, Belgia) - Iga Świątek, Łukasz Kubot (oboje Polska) 6:4, 6:1.

09:23

0:4 - dobry return Carter i kolejne przełamanie dla amerykańsko-belgijskiej pary

09:03

4:4 Brawo dla Świątek! Iga trafia serwisem, Carter odbiła w aut, gem dla naszej pary

09:02

40:40 - po asie Świątek

09:01

Dobra gra pod siatką tym razem Kubota, potem idealnie podanie Świątek, ale Gille dobrze odpowiada na atak Świątek 15:30, Iga w siatkę na 30:30

08:58

4:3 - dobra gra Gille przy siatce, potem Kubot w aut, a następnie Iga wyrzuca, a na zakończenie gema dobra gra rywali przy siatce

08:56

3:3 - najpierw świetna długa wymiana którą kończy Świątek, potem sporo szczęści ma Iga, ale Kubot dokłada od siebie i jest 0:40, Carter w aut i gem dla naszej pary