Section00
JAZZ.PL
Section01
Section04
Grzegorz Tarwid Trio zainspirowane twórczością Kurylewicza [ZOBACZ WIDEO]
W cyklu "Jazz.PL" wystąpiło trio pianisty Grzegorza Tarwida. Artyści zaprezentowali utwory inspirowane twórczością wybitnego kompozytora Andrzeja Kurylewicza. Koncert transmitowaliśmy na naszej antenie, a także w formie wideo na stronie internetowej oraz Facebooku i kanale YouTube Programu 2 Polskiego Radia.
O AUDYCJI
Latem cykl Jazz.PL zmienia formułę. Od początku lipca zapraszamy na premierowe koncerty specjalne. W Studiu S3 pojawią się m.in. Dominik Wania, Jan Ptaszyn Wróblewski, Marcin Wasilewski, Bracia Oleś, Kamil Piotrowicz, czy Józef Skrzek. Specjalnie dla Słuchaczy Dwójki czołówka współczesnej sceny na nowo odczyta muzykę artystów, którzy istotnie wpłynęli na DNA polskiego jazzu. Każdy z koncertów skupiony jest wokół twórczości wybranej postaci. Usłyszymy muzykę Wojciecha Karolaka, Janusza Muniaka, Tomasza Stańki, Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza, Tomasza Szukalskiego i innych. Letnia odsłona cyklu Jazz.PL to muzyczny dowód na to, że w jednym miejscu i czasie przeszłość może spotkać się z teraźniejszością, a nawet przyszłością.

Partnerem letniej odsłony cyklu Jazz.PL jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.

Jazz.PL w każdy piątek o godz. 18:00 – dla publiczności w studiu S3 Polskiego Radia, dla Słuchaczy na antenie Dwójki, a także w transmisji wideo na portalach Facebook, YouTube i na stronie internetowej stacji. Zapraszają Piotr Metz, Andrzej Zieliński i Roch Siciński.
Section08
Section025