Kapela Irka Wojtczaka - energia i rytm [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2023 11:00
Irek Wojtczak i jego kapela byli bohaterami koncertu z cyklu "Jazz.PL" 10 marca br. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo występu zespołu w Studiu S3.

Zobacz wideo:

[You Tube Dwójki]

Irek Wojtczak to saksofonista, improwizator, kompozytor, aranżer, wykładowca na kierunku jazz i muzyka rozrywkowa Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Artysta chętnie wraca do folku. - Ta twórczość ma niesamowitą energię i intensywność, podobnie jak muzyka improwizowana. Łączy je trójdzielność, mazurkowanie, oberki i kujawiaki. Nie chcę być łączony tylko z tym rodzajem grania, dla Teatru Szekspirowskiego piszę muzykę w stylu barokowym w połączeniu z elektroniką. Takie szybkie zmiany zdarzają mi się dość często - przyznał Irek Wojtczak na antenie Dwójki.

Opowiedział o tym, co usłyszymy na koncercie w Studiu S3. - Zagramy fragmenty dwóch moich suit: parzęczewskiej i łęczyckiej, a wykonam je z mistrzami muzyki improwizowanej. Jan Młynarski jeździ do Radomia i gra z ludowymi kapelami, Max Mucha również ma duże doświadczenie, Tomasz Dąbrowski także zawsze jest gdzieś przy moim boku. Cieszę się bardzo, to będzie łęczycki zaśpiew refrenowy, to "rom tom dada". W tej muzyce jest rytm i wszystko, co trzeba - zaznaczył Irek Wojtczak.

Kapela zagra w składzie:

Irek Wojtczak - saksofony

Jan Młynarski - perkusja

Max Mucha - kontrabas

Tomasz Dąbrowski - trąbka

Koncert poprowadził Piotr Metz.

. 

***

Na koncert zapraszaliśmy w piątek (10.03) w godz. 18.00-19.00. 

mo