JAZZ.PL

Joanna Duda Trio w cyklu Jazz.PL

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 18:00
- Joanna Duda rozpoczęła swoją dyskograficzną karierę w sposób absolutnie unikatowy, wydając od razu płytę "The best of", na której pokazała eklektyczny wachlarz ogromnych możliwości. Realizuje je uparcie od ośmiu lat - mówił podczas koncertu tria Joanny Dudy Piotr Metz. 
Joanna Duda
Joanna DudaFoto: PR2

Joanna Duda Trio w składzie:

Joanna Duda – fortepian

Max Mucha – kontrabas

Michał Bryndal – perkusja


logo.jpg

Powiedzieć o Joannie Dudzie, że jest pianistką jazzową, to zdecydowanie za mało. Artystka przełamuje muzyczne granice, często traktując jazz jako punkt wyjścia do rozszerzonych poszukiwań dźwiękowych. Jest kompozytorką i producentką, zajmuje się także video-artem oraz instalacjami multimedialnymi i muzyką do spektakli teatralnych. W projektach sygnowanych własnym nazwiskiem często korzysta z elektroniki (komputery, bitmaszyny i samplery), a jej formacja jest jednym z kluczowych polskich zespołów skupiających się na współczesnych trendach pracy jazzowego tria.

Przed wybuchem pandemii, wraz z tą grupą, występowała m.in. w Bremie, Edmonton, Vancouver, czy w Helsinkach, z recitalami solo odwiedziła m.in. Paryż, Pragę, Tokio czy Bukareszt. Na całym świecie koncertowała z formacją Wojtek Mazolewski Quintet, której jest ważną częścią już od przeszło dekady. Powołała do życia między innymi J=J, Bambuko, AuAuA i Miód, wykonuje także współczesną muzykę klasyczną z Lutosławski Piano Duo i Mischą.


Zobacz więcej na temat: Jazz Dwójka