JAZZ.PL

Henryk Miśkiewicz i Full Drive w Jazz.PL [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 19:00
Bohaterem najnowszej audycji "Jazz.PL" był Henryk Miśkiewicz ze swoim zespołem Full Drive. Zapraszamy do oglądania!

OBEJRZYJ KONCERT

W zeszłym tygodniu Henryk Miśkiewicz obchodził 70. urodziny. Zbliżający się koncert będzie przedłużeniem świętowania tego jubileuszu.


Henryk Miśkiewicz 1200.jpg
Koncert Henryka Miśkiewicza i Full Drive

Artysta powraca do Studia S3, gdzie w przeszłości pracował przez dziesięć lat jako członek Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji. Tym razem odwiedził mury radia jako lider grupy Full Drive. Zespół zaprezentował materiał z ostatniej płyty ("Full Drive 3"), sprawił także kilka repertuarowych niespodzianek przygotowanych specjalnie dla słuchaczy Dwójki.

Full Drive to ważny zespół w karierze saksofonisty, istniejący już od blisko 20 lat. Jak mówi sam lider: grupę cechuje wielka radość ze wspólnego grania. Pozytywną energię słychać w muzyce jazzowej, która nie stroni od nawiązań do pokrewnych stylistyk, np. funku.

Henryk Miśkiewicz 663.jpg
Henryk Miśkiewicz: bywało, że nie wychodziłem ze studia 

Gościem specjalnym w grupie Henryka Miśkiewicza był amerykański trębacz Michael "Patches" Stewart pochodzący z Nowego Orleanu, który ma na swoim koncie współpracę z takimi tuzami muzyki jazzowej i popularnej jak Quincy Jones, Marcus Miller, Whitney Houston czy Earth Wind and Fire.

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu Jazz.PL>>>>


henryk miśkiewicz forum 1200.jpg
Henryk Miśkiewicz: bawimy się dźwiękami, a to największa przyjemność w jazzie

Henryk Miśkiewicz na muzycznej scenie działa już od przeszło pół wieku. W tym czasie był świadkiem oraz współtwórcą ważkich wydarzeń, zespołów i nagrań dla polskiego jazzu. Wulkan ekspresji i romantyczny poeta saksofonu altowego. Z jednej strony improwizator pełen energii, z drugiej pełen opanowania, Miśkiewicz łączy to, co wydawać by się mogło ogniem i wodą. Muzyczna wszechstronność nie przeszkadza mu w zachowaniu indywidualnego i oryginalnego stylu, dzięki czemu brzmienie i frazowanie jego saksofonu altowego jest niepodrabialne.

Skład zespołu:

Henryk Miśkiewicz – saksofony

Michael "Patches" Stewart – trąbka

Marek Napiórkowski – gitary

Robert Kubiszyn – gitara basowa i kontrabas

Michał Miśkiewicz – perkusja

Koncert poprowadzi Roch Siciński.


Do słuchania i oglądania koncertu w ramach cyklu Jazz.PL zapraszaliśmy w piątek (11 czerwca) o godz. 18.00. Transmisja odbyła się na antenie PR2, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Dwójki.

Zobacz więcej na temat: Jazz