JAZZ.PL

Heart Beats - Mateusz Pałka / Szymon Mika / Grzegorz Pałka w cyklu Jazz.PL [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 08:00
- Już od Starożytnej Grecji trójpodział określany był mianem idealnego. W cyklu Jazz.PL skupiać się będziemy na gitarze, perkusji i fortepianie - mówił Andrzej Zieliński, zapowiadając występ zespołu Heart Beats - Mateusz Pałka / Szymon Mika / Grzegorz Pałka.

EABS 1200 Piwowarski Cezary.JPG
EABS w cyklu Jazz.PL [ZOBACZ WIDEO]

ZOBACZ WIDEO:

[YouTube Program 2 Polskiego Radia]

Heart Beats to kolektyw cenionych artystów sesyjnych i koncertowych. Ich wyjątkowość na krajowej scenie jazzowej polega na tym, że jako jedni z niewielu prezentują nowe spojrzenie na trio bez basu. Ich muzyka jest w pełni autorska i sięga po wpływy tradycji muzyki jazzowej, rockowej, a także etnicznej, jednak zaaranżowana została na zespół bez instrumentu basowego, gdzie partie fortepianu i gitary aktywnie zmieniają swoje role, a perkusja nadaje jej niezwykle zaangażowany rytm.

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu Jazz.PL >>>


Heart Beats - Mateusz Pałka, Szymon Mika, Grzegorz Pałka 1200.JPG
Trio Heart Beats w cyklu Jazz.PL

Bracia Mateusz i Grzegorz oraz ich przyjaciel Szymon tworzą intensywnie rytmiczną muzykę, która łączy w sobie kreatywność, zmysłowość i emocjonalność. – Ich kompozycje nieustannie zacierają granice między improwizowanymi fantazjami, a fachowo przygotowanymi aranżacjami autorskich kompozycji – twierdzą jazzowi krytycy.

W programie wieczoru znalazł się przekrojowy repertuar grupy oraz muzyczne niespodzianki.

Skład zespołu:

Szymon Mika - gitara
Mateusz Pałka - fortepian
Grzegorz Pałka - perkusja

Czytaj też: Mateusz Pałka: chcemy tą muzyką zabrać słuchaczy w podróż >>>

***

"Jazz.PL" to audycja, w której prezentowane są nowe, premierowe produkcje koncertowe z polskimi jazzmanami w rolach głównych. Zapraszają dziennikarze Dwójki: Piotr Metz, Andrzej Zieliński i Roch Siciński.

***

Koncert w cyklu "Jazz.PL" w piątek (8.10) w godz. 18.00-19.00 transmitowaliśmy na antenie Dwójki; także wideo na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku i kanale YouTube Dwójki.

info. prasowa

Zobacz więcej na temat: Jazz muzyka współczesna