JAZZ.PL

Jazz.PL. ZK Collaboration i "Slow Food" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 08:00
W ramach cyklu "Jazz.PL" 5 listopada br. wystąpił zespół ZK Collaboration. Grupa prowadzona przez perkusistę Adama Zagórskiego i saksofonistę Macieja Kądzielę zagrała utwory z wydanej niedawno płyty "Slow Food". Zapis wideo koncertu do obejrzenia w artykule.

ZOBACZ WIDEO

[YouTube Dwójka - Program 2 Polskiego Radia]

Aga Derlak Septet  1200.JPG
Septet Agi Derlak w cyklu Jazz.PL [ZOBACZ WIDEO]

ZK Collaboration albumem "Slow Food" debiutują w serii Polish Jazz, dołączając tym samym do legendarnej serii pod numerem 86.

Co jakiś czas na scenie jazzowej pojawia się zespół, który wywraca ją do góry nogami. Wyłamuje się z ram definiujących jazz i sprawia, że mówisz… wow! To jest siła zespołu ZK Collaboration, w którego brzmieniu funk, fusion, punk i rock’n’roll – połączone improwizacją – tworzą niezwykłą całość.

Adam Zagórski i Maciej Kądziela, współliderzy zespołu ZK Collaboration, otwierają właśnie nowy, barwny rozdział w historii prestiżowej serii Polish Jazz. Nie należy on do mainstreamowych, a mnogość inspiracji i wpływów przyswojonych i przetworzonych przez każdego z muzyków w sposób organiczny jest zaskakująca.

ZK Collaboration to grupa przyjaciół. Niektórzy z nich siedzieli razem w ławkach szkolnych, razem uczyli się, podróżowali, tworzyli muzykę, od zawsze czerpiąc z młodzieńczej energii i niezwykłej interakcji, którą wypracowali przez lata. Współliderami i założycielami zespołu są Adam Zagórski i Maciej Kądziela. To oni postawili przed sobą wyzwanie, aby zakończyć ten muzyczny „fast food” i przygotowali niezwykle dopracowany album, nad którym pracowali niemal dwa lata.

ZK Collaboration:
Adam Zagórski – perkusja
Maciej Kądziela – saksofon
Mateusz Gawęda – fortepian
Roman Chraniuk – kontrabas
Jakub Mizeracki – gitara

"Każde źdźbło rozmarynu, liść laurowy czy szczypta kardamonu jest wyjątkowo przemyślana, by stworzyć finalne i zarazem wyjątkowe, unikalne dzieło. W naszym wypadku dziełem nie jest potrawa, lecz muzyka, w której każda nuta jest przemyślana i dobrana w najlepszy możliwy sposób. Pracujemy wolno, tak samo, jak przyrządzenie sloowfoodu wymaga czasu. Pracujemy nad utworami dniami, niekiedy tygodniami, by być pewnym każdej formy, techniki czy efektu jaki zastosujemy w naszym dziele muzycznym. Daje nam to ogromną wiarę w naszą muzykę. Dzięki temu szczerze oddajemy słuchaczom naszą artystyczną duszę, a także to, jak postrzegamy świat".

(materiały od wydawcy)

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu Jazz.PL >>>

Koncert prowadził Andrzej Zieliński.

***

Na audycję "Jazz.PL" zapraszaliśmy w piątek 5 listopada. 

Zobacz więcej na temat: Jazz Adam Zagórski