JAZZ.PL

O.N.E. w cyklu Jazz.PL [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2022 08:00
Zespół O.N.E. to pierwszy w pełni kobiecy zespół jazzowy w Polsce. Powstał kilka lat temu, dla żartu, przy okazji Dnia Kobiet. O.N.E. tworzą: saksofonistka Monia Muc, pianistka Pola Atmańska, kontrabasistka Kamila Drabek i perkusistka Patrycja Wybrańczyk. Artystki zagrały w Dwójkowym cyklu Jazz.pl. Transmisja koncertu odbyła się na antenie Dwójki oraz w streamingu wideo na stronie internetowej i w mediach społecznościowych stacji.

ZOBACZ WIDEO:

[YouTube Dwójki]

Zespół O.N.E. wykonał autorski program złożony z kompozycji i aranżacji tworzących go instrumentalistek - jazz zagrany nowocześnie, czerpiący inspirację zarówno z muzyki współczesnej, jak i hip hopu oraz etno.

 - Trochę trwało wypracowanie naszego wspólnego języka i spójnego konceptu, który będzie łączyć. Stanowimy przeróżne światy, każda z nas z osobna. Udało nam się jednak wypracować coś wyjątkowego i zapracowałyśmy sobie na dwie płyty - mówiła Kamila Drabek na antenie radiowej Dwójki.

Entoloma to druga płyta zespołu. - Przy płycie i koncertowaniu z tą płytą mamy bardzo otwarte podejście i każdy koncert Entoloma jest czymś niepowtarzalnym i za każdym razem podchodzimy do wykonania tych utworów zupełnie na nowo, w duchu freejazzowym; kompozycje tworzymy na nowo za każdym żywym wykonaniem - podkreśliła Kamila Drabek.

Transmisja koncertu zespołu O.N.E. w ramach cyklu "Jazz.PL" odbyła się w piątek (18.11), na antenie Dwójki oraz w streamingu wideo na stronie internetowej i w mediach społecznościowych stacji

***
Cykl Jazz.PL, organizowany przez radiową Dwójkę, stanowi najbogatszą ofertę koncertową w Polsce skierowaną do miłośników muzyki jazzowej. W piątkowych audycjach usłyszeć można legendarnych artystów, którzy pisali historię tego gatunku w Polsce, a także największe gwiazdy współczesnej sceny jazzowej i przedstawiciele młodego pokolenia jazzmanów będących u progu wielkiej kariery. Koncerty ukazują szerokie spektrum jazzu otwartego na wolną improwizację, elementy muzyki miejskiej, nawiązania do klasyki czy muzyki ludowej.
kor
Zobacz więcej na temat: Jazz Dwójka