JAZZ.PL

Jazz Forum Talents. Młodzi i zdolni razem na scenie [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 06:00
W kolejnej odsłonie koncertowego cyklu Dwójki "Jazz.PL" wystąpiła formacja Jazz Forum Talents, złożona z największych nowych talentów polskiego jazzu. Zespół wyłoniono spośród muzyków, którzy brali udział w Jazz Forum Showcase powered by Szczecin Jazz.

Zobacz wideo

Jazz Forum Talents w Studiu S-3.JPG
Jazz Forum Talents. Młodzi i zdolni razem na scenie w ramach cyklu Jazz.PL [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Jazz Forum Talents tworzą: Kasia Pietrzko, Kacper Smoliński, Tomasz Chyła, Maciej Kądziela, Jakub Mizeracki, Adam Zagórski i Roman Chraniuk. Każdy z muzyków ma już ugruntowaną pozycję na krajowej scenie, nagrody i wyróżnienia zdobyte na najważniejszych ogólnopolskich konkursach, wysokie notowania, a nawet i zwycięstwa w dorocznych ankietach czytelników "Jazz Forum" – indywidualnie i z macierzystymi zespołami (Kasia Pietrzko Trio, SKICK-SKIUK, Tomasz Chyła Quintet, Weezdob Collective).

Duża część tej konstelacji uczestniczyła w lutym 2020 r. w ekspedycji do rodzinnego miasta Charliego Parkera – Kansas City, by uczcić jubileusz stulecia urodzin geniusza jazzu. Polski kontyngent wystąpił na specjalnym koncercie w słynnym klubie The Ship i nagrał album "Jammin’ with KC" z gościnnym udziałem amerykańskich luminarzy jazzu: Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents feat. special guests Bobby Watson, Logan Richardson, Keyon Harrold, Eric Allen.

Zobacz wszystkie koncerty >>>>

Transmisja miała miejsce w piątek (23.04) o godz. 18.00 na falach radiowej Dwójki, a także w streamingu wideo na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.

***

"Jazz.PL" to audycja, w której prezentowane są nagrania koncertowe z polskimi jazzmanami w rolach głównych. Dziennikarze radiowej Dwójki proponują nowe produkcje koncertowe oraz perełki z Archiwum Polskiego Radia. "Jazz.PL" w każdy piątek o godzinie 18:00 w Dwójce.

Zobacz więcej na temat: Jazz Dwójka