Euro 2020

Euro 2020: Karim Benzema zagra z Niemcami? Francuzi optymistami

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 19:09
Napastnik reprezentacji Francji Karim Benzema powinien być gotowy na pierwszy mecz grupowy mistrzostw Europy z Niemcami - poinformowała francuska federacja piłkarska. We wtorek zawodnik Realu Madryt nabawił się kontuzji kolana w towarzyskim spotkaniu z Bułgarią (3:0).
Karim Benzema
Karim BenzemaFoto: PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Benzema, który wrócił do kadry po ponad pięciu latach przerwy, opuścił we wtorek murawę pod koniec pierwszej połowy.

- Otrzymał uderzenie w mięsień nad kolanem - powiedział wówczas trener reprezentacji Didier Deschamps.

Na razie napastnik nie wrócił jeszcze do treningów z drużyną, ale wszystko wskazuje na to, że na pierwszy mecz z Niemcami, zaplanowany na 15 czerwca w Monachium, powinien być gotowy.

Piłkarz Realu Madryt z reprezentacją rozstał się w atmosferze skandalu. Jest bowiem oskarżony o współudział w szantażu swojego byłego kolegi z kadry Mathieu Valbueny w 2015 roku. W październiku stanie w związku z tym przed sądem.

W grupie F mistrzostw Europy grają także obrońca tytułu Portugalia i Węgry. Turniej potrwa do 11 lipca.

Holender Danny Makkelie będzie sędzią głównym piątkowego (godz. 21) meczu Włochy - Turcją rozpoczynającego piłkarskie mistrzostwa Europy. W Rzymie na Stadionie Olimpijskim funkcję arbitra technicznego pełnić będzie Francuzka Stephanie Frappart.