Euro 2020

Euro 2020: Stanisław Czerczesow zaskoczył Rosjan. Były selekcjoner zrezygnował z ogromnego odszkodowania

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 20:34
Stanisław Czerczesow został zwolniony z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Rosji po nieudanym występie drużyny na mistrzostwach Europy. Według informacji rosyjskiego portalu championat.com, były trener m.in. Legii Warszawa zrzekł się przysługującego mu odszkodowania za zerwanie kontraktu w wysokości pięciu milionów euro.  
Stanisław Czerczesow
Stanisław Czerczesow Foto: PAP/EPA/Hannah McKay / POOL
  • Czerczesow prowadził "Sbornę" przez pięć lat. W 2018 roku dotarł z rosyjską kadrą do ćwierćfinału mistrzostw świata 
  • Jako potencjalny następca Rosjanina wymieniany jest Joachim Loew 
Anglia kibice 1200.jpg
Euro 2020: UEFA podjęła decyzję w sprawie kary dla angielskiej federacji

Euro przesądziło los Czerczesowa 

W czwartek rosyjska federacja oficjalnie ogłosiła przedwczesne rozstanie z Czerczesowem. Były szkoleniowiec m.in. Legii Warszawa, z którą zdobył mistrzostwo i puchar Polski w 2016 roku, prowadził "Sborną" przez pięć lat. W 2018 roku jego podopieczni w dobrym stylu awansowali do ćwierćfinału rozgrywanych w Rosji mistrzostw świata, a Czerczesow przedłużył kontrakt.

58-letni szkoleniowiec miał pełnić rolę selekcjonera do przyszłorocznego mundialu w Katarze, ale słaby występ na Euro sprawił, iż włodarze rosyjskiej federacji zdecydowali się na zmianę. Rosjanom nie udało się awansować do 1/8 finału, a z dorobkiem trzech punktów zajęli ostatnie miejsce w grupie B. 

Odszedł bez odszkodowania 

Portal championat.com podał zaskakującą informację. Okazało się, że Czerczesowowi przysługiwało aż pięć milionów euro odszkodowania za przedwczesne zwolnienie. Były już selekcjoner zrzekł się jednak należnych środków, a jedynie pobrał pensję za lipiec. 

Jak tłumaczył szkoleniowiec, podjął taką decyzję w porozumieniu z federacją. Nie chciał jednak zdradzić powodów swojej decyzji. 

Póki co, nie wiadomo, kto będzie następcą Czerczesowa. Jako główny kandydat wymieniany jest Joachim Loew, dla którego mistrzostwa Europy były ostatnim turniejem w roli selekcjonera reprezentacji Niemiec.

Czytaj także:

/empe  


Czytaj także

Euro 2020: Stanisław Czerczesow nie jest już trenerem reprezentacji Rosji. Trwają poszukiwania następcy

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 16:30
Rosyjska federacja poinformowała o zakończeniu współpracy ze Stanisławem Czerczesowem i jego sztabem. Powodem zwolnienia jest niesatysfakcjonujący wynik "Sbornej" na Euro 2020, gdzie Rosjanie wygrali tylko jeden mecz i już po fazie grupowej odpadli z turnieju.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joachim Loew zastąpi Stanisława Czerczesowa? Sensacyjne doniesienia z Rosji

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 09:58
Były selekcjoner reprezentacji Niemiec Joachim Loew szybko może wrócić na ławkę trenerską. Popularny "Jogi" jest poważnym kandydatem do zastąpienia zwolnionego z kadry Rosji Stanisława Czerczesowa - informuje serwis "Championat.com".
rozwiń zwiń