Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: męczarnie Niemców z Omanem. Debiutant dał zwycięstwo "Die Mannschaft"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2022 22:20
Oman przegrał z Niemcami 0:1 (0:0) w towarzyskim meczu piłkarskim, który odbył się w Maskacie. Zwycięską bramkę dla gości, którzy przygotowują się do rozpoczynających się w niedzielę mistrzostw świata w Katarze, zdobył debiutujący w drużynie narodowej Niklas Fuellkrug.
Mecz Niemcy - Oman
Mecz Niemcy - OmanFoto: HAITHAM AL-SHUKAIRI/AFP/East News

Niemcy zagrali w częściowo rezerwowym składzie, a od pierwszej minuty podstawowym napastnikiem był Youssoufa Moukoko. Piłkarz Borussii Dortmund, który w dniu meczu otwarcia mundialu skończy 18 lat, został najmłodszym debiutantem w reprezentacji Niemiec od 1954 roku, kiedy pierwsze spotkanie w reprezentacji rozegrał Uwe Seeler.

W 34. minucie boisko z powodu kontuzji opuścił obrońca RB Lipsk Lukas Klostermann. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest jego uraz.

Niemcy rywalizować będą w Katarze w grupie E z Japonią, Hiszpanią i Kostaryką.

Oman - Niemcy 0:1 (0:0)

Bramka: Niklas Fuellkrug (80)

26-osobowa kadra Niemiec na MŚ w Katarze:

Bramkarze: Manuel Neuer (Bayern Monachium), Marc-Andre ter Stegen (Barcelona), Kevin Trapp (Eintracht Frankfurt);
Obrońcy: Thilo Kehrer (West Ham United), David Raum (RB Lipsk), Antonio Rudiger (Real Madryt), Niklas Suele (Borussia Dortmund), Matthias Ginter (SC Freiburg), Nico Schlotterbeck (Borussia Dortmund), Lukas Klostermann (RB Lipsk), Christian Guenter (SC Freiburg), Armell Bella Kotchap (Southampton);
Pomocnicy: Joshua Kimmich (Bayern Monachium), Leon Goretzka (Bayern Monachium), Jamal Musiala (Bayern Monachium), Thomas Mueller (Bayern Monachium), Ilkay Guendogan (Manchester City), Jonas Hofmann (Borussia Monchengladbach), Mario Goetze (Eintracht Frankfurt), Julian Brandt (Borussia Dortmund), Kai Havertz (Chelsea);
Napastnicy: Serge Gnabry (Bayern Monachium), Leroy Sane (Bayern Monachium), Karim Adeyemi (Borussia Dortmund), Niclas Fuellkrug (Werder Brema), Youssoufa Moukoko (Borussia Dortmund).

Mistrzostwa Świata Katar 2022 rozgrywane będą w niefortunnym terminie?