Polskie Radio
Section05
Katar 2022

Katar 2022: eliminacje w Ameryce Południowej rozpoczęte. Leo Messi zapewnił Argentynie wygraną

Lionel Messi wykorzystał rzut karny i zapewnił Argentynie wygraną z Ekwadorem (1:0) na inaugurację eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2022 w Ameryce Południowej. Wygrane w pierwszej serii odniosły też drużyny Urugwaju, Brazylii i Kolumbii, natomiast mecz Paragwaju z Peru zakończył się remisem. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Leo Messi Katar 2022 reprezentacja Argentyny Reprezentacja Ekwadoru reprezentacja Urugwaju Reprezentacja Chile reprezentacja Peru reprezentacja Brazylii reprezentacja Kolumbii

Liga Narodów. Bośnia - Polska. Przed reprezentacją trudne zadanie, a punkty mogą ułatwić drogę na mundial

Reprezentacja Polski piątkowym meczem w Amsterdamie z Holandią rozpoczęła zmagania w drugiej edycji Ligi Narodów UEFA, a w poniedziałek zagra z Bośnią i Hercegowiną. Choć wprowadzone w 2018 roku rozgrywki wciąż bywają lekceważone, mogą pomóc biało-czerwonym w trafieniu do pierwszego koszyka przed losowaniem eliminacji mistrzostw świata. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Liga Narodów reprezentacja Polski Katar 2022

Michel Platini. Jak upadła legenda zdobywcy Złotej Piłki

Trzykrotny zwycięzca w plebiscycie Złotej Piłki, mistrz Europy, zdobywca Pucharu Mistrzów. Po zakończeniu sportowej kariery selekcjoner reprezentacji Francji, szef komitetu organizacyjnego mistrzostw świata w 1998 roku i prezydent UEFA. Wtorkowe doniesienia o zatrzymaniu Michela Platiniego zdają się ostatecznie pogrążać Francuza i usuwać ostatnie fundamenty pomnikowej postaci.
Zobacz więcej na temat:  Michel Platini uefa fifa Piłka nożna Katar 2022