Polskie Radio
Section05
Katar 2022

TYLKO U NAS Paulo Sousa zmotywuje kadrowiczów? "Ten facet osiągnął spore sukcesy"

Były reprezentant Polski w piłce nożnej Grzegorz Mielcarski powiedział, że nowy selekcjoner reprezentacji Paulo Sousa powinien otrzymać od kibiców i dziennikarzy kredyt zaufania. - Presja, z jaką się zmierzy będzie ogromna - powiedział były zawodnik FC Porto w rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem z Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Paulo Sousa PZPN Euro 2020 Katar 2022

Zwolnienie Jerzego Brzęczka. Michał Pol: nie wyciągnął z drużyny maksimum potencjału

- Jerzy Brzęczek właściwie w żadnym meczu mnie do siebie nie przekonał, a na pewno nie wyciągnął maksimum potencjału z naprawdę zdolnego pokolenia z najlepszym piłkarzem świata na czele - powiedział o decyzji o zwolnieniu selekcjonera Michał Pol, dziennikarz "Kanału Sportowego".
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Brzęczek reprezentacja Polski SPORT Piłka nożna Robert Lewandowski Euro 2020 Katar 2022 mecze Zbigniew Boniek Polskie Radio 24 PZPN

TYLKO U NAS Jerzy Brzęczek zwolniony. Jan Tomaszewski: ta rola przerosła Jurka

Poniedziałkowy komunikat Polskiego Związku Piłki Nożnej o zwolnieniu Jerzego Brzęczka z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski został przyjęty z powszechnym zdziwieniem. Nie każdy był jednak zaskoczony takim obrotem spraw. - Ta zmiana nie jest dla mnie niespodziewana. Najważniejsze tegoroczne mecze zagramy w marcu - tłumaczył w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl były reprezentacyjny bramkarz Jan Tomaszewski. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Jerzy Brzęczek Zbigniew Boniek Jan Tomaszewski Euro 2020 Katar 2022 TYLKO U NAS

"Mogła pojawić się atrakcyjna oferta trenera z Włoch". Tomasz Kowalczyk o zwolnieniu Brzęczka

- Myślę, że mogła pojawić się bardzo atrakcyjna propozycja i trener z Włoch. Zbigniew Boniek ma we Włoszech bardzo szerokie kontakty - powiedział o zwolnieniu selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka Tomasz Kowalczyk z redakcji sportowej Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Brzęczek Piłka nożna reprezentacja Polski Euro 2020 Katar 2022 Zbigniew Boniek Robert Lewandowski SPORT Polskie Radio 24

"Cieszymy się, że wygraliśmy ten przełomowy spór". Szef WADA Bańka skomentował werdykt CAS ws. Rosji

- Cieszymy się, że wygraliśmy ten przełomowy spór - przyznał szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) Witold Bańka w oświadczeniu przesłanym mediom. W czwartek Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie zdecydował o wykluczeniu Rosji na dwa lata z najważniejszych sportowych imprez.
Zobacz więcej na temat:  WADA Witold Bańka Rosja doping Tokio 2020 Pekin 2022 Katar 2022 igrzyska olimpijskie SPORT

CAS: rosyjscy sportowcy w najważniejszych imprezach ewentualnie pod flagą neutralną

Przez dwa lata rosyjscy sportowcy w najważniejszych imprezach, jak igrzyska olimpijskie i mistrzostwa świata, będą mogli startować ewentualnie jedynie pod neutralną flagą. Zakazem wstępu na takie zawody objęto rosyjskich oficjeli - zdecydował Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS).
Zobacz więcej na temat:  SPORT WADA doping Rosja Tokio 2020 igrzyska olimpijskie Katar 2022 Pekin 2022

Katar 2022: Jerzy Brzęczek ocenił grupowych rywali. "Nie jest to najtrudniejsza grupa"

Reprezentacja Polski w piłce nożnej trafiła do grupy I w eliminacjach mistrzostw świata, które w 2022 roku zostaną rozegrane na boiskach Kataru. Biało-czerwoni zmierzą się z Anglią, Węgrami, Albanią, Andorą i San Marino. - Anglia na pewno jest faworytem, ale to nie oznacza, że nie możemy z nimi powalczyć - powiedział selekcjoner Jerzy Brzęczek na antenie TVP Sport. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Anglii reprezentacja Polski Katar 2022 Jerzy Brzęczek reprezentacja Węgier reprezentacja Albanii