Polskie Radio
Section05
Katar 2022

Boniek nie ma wątpliwości. "Ta sprawa rozbiła drużynę"

Zbigniew Boniek przyznał, że Czesława Michniewicza pogrążyła kwestia premii za awans z grupy na mundialu. - Ta sprawa rozbiła drużynę. Został popełniony błąd, a za błędy się płaci. Przykro to stwierdzić, ale taka jest prawda - stwierdził były prezes PZPN w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Czesław Michniewicz Zbigniew Boniek Katar 2022 mistrzostwa świata

Collina patronem Marciniaka i spółki. "Coś w nas zobaczył"

Szymon Marciniak, który prowadził finał mistrzostw świata Argentyna - Francja, docenił zaufanie, jakim obdarzył Polaków Pierluigi Collina. - Pierluigi kiedyś coś w nas zobaczył, pociągnął nas do góry. Dla nas to podwójna duma, że postawił na nas, chłopaków z Polski. I się udało... Spłaciliśmy ten dług - przyznał polski arbiter.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Szymon Marciniak Katar 2022 mistrzostwa świata

ANALIZA Krajobraz po Katarze. Jak może wyglądać druga część sezonu?

Mistrzostwa świata w Katarze "poszatkowały" piłkarski kalendarz, dzieląc go na dwie części. Jak bezprecedensowy termin mundialu wpłynie na rozstrzygnięcia w europejskich ligach? Czy otworzy się niepowtarzalna szansa dla drużyn spoza czołówki i w jakiej formie będą gwiazdy MŚ w Katarze? Pytań jest wiele, a na niektóre nie da się odpowiedzieć z pełnym przekonaniem.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna magazyn 2022/2023 opinie Katar 2022 ANALIZA