Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: strefa kibica zamknięta. "Wpuścili za dużo osób"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2022 22:41
Z powodu zbyt dużej liczby kibiców, zamknięto wejścia do mogącej pomieścić 40 tysięcy osób strefy kibica w Dausze, gdzie wyświetlany był mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw świata. Początkowo znalazł się w niej znacznie liczniejszy tłum, ale policja usunęła część fanów.
Strefa Kibica w Dausze
Strefa Kibica w Dausze Foto: PAP/EPA/ROLEX DELA PENA

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy mistrzostw świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022 <<<

Do zamieszania wokół Al Bidda Park doszło ok. godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego w starciu Kataru z Ekwadorem, inaugurującym tegoroczny mundial. Według relacji Reutersa, do strefy kibica chciało wejść ponad 80 tysięcy chętnych, a część z nich została wpuszczona.

Gdy policja zdała sobie sprawę z problemu, wyprosiła część kibiców i zablokowała dostęp do strefy. Cała operacja trwała ok. 45 minut i spotkała się z protestami niektórych fanów, szczególnie lokalnych, oraz przedstawicieli mediów.

- To było niebezpieczne. Wpuścili za dużo osób. Nie dotarliśmy jeszcze do samego parku, ale cieszę się, że nas tam nie ma - powiedział jeden z kibiców, który niósł na rękach niespełna czteroletnie dziecko.

Agencja dpa donosi z kolei, że przepełnione były też stacje i pociągi metra w stolicy Kataru. Podkreślono jednak, że nastrój tłumów jest pozytywny, a policja nie odnotowała żadnych poważnych incydentów.

Mający powierzchnię ok. 11,5 tys. kilometrów kwadratowych to najmniejszy w historii kraj-gospodarz piłkarskich mistrzostw świata.

Mecz otwarcia zakończył się zwycięstwem Ekwadoru nad Katarem 2:0 po dwóch golach Ennera Valencii.

>>>Katar 2022: Ekwador zepsuł Katarczykom święto. Wyraźna porażka gospodarzy na otwarcie mundialu<<<

Reprezentacja Polski na MŚ Katar 2022. Kiedy i z kim zagra kadra?

W swoim pierwszym spotkaniu grupy C reprezentacja Polski zagra 22 listopada z Meksykiem (godz. 17.00 - Ad-Dauha). Cztery dni później Biało-Czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską (14.00 - Ar-Rajjan), a 30 listopada - z Argentyną (20.00 - Ad-Dauha).

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 odbędą się w dniach 20 listopada - 18 grudnia. Tegoroczna rywalizacja będzie ostatnim mundialem, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych. 

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrz globu będzie znany dzień później.

Czytaj także:

polskieradio24.pl 

PAP/PolskieRadio24.pl

 

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52