X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Janusz Palikot - wielki nieobecny polskiego Sejmu

migracja
migrator migrator 15.01.2010

Janusz Palikot jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych posłów. Jak się okazuje, jest też jednym z najczęściej nieobecnych.

„Wiceszef klubu PO prowadzi w niechlubnym rankingu posłów, którzy w 2009 roku mieli najwięcej nieusprawiedliwionych nieobecności na posiedzeniach Sejmu” – pisze portal tvp.info.

Z danych Kancelarii Sejmu z pierwszych dziesięciu miesięcy 2009 roku wynika, że Palikot ma aż 18 nieusprawiedliwionych nieobecności. Choć mniej niż Waldemar Pawlak z PSL czy Tadeusz Jarmuziewicz z PO, ale ci posłowie zasiadają w rządzie.

Palikot z posłów nie pełniących rządowych funkcji bywa w Sejmie najrzadziej. „To doprawdy jakiś żart! Wydaje mi się, że chodzę zawsze!” – mówi tvp.info Janusz Palikot. „Proszę wziąć pod uwagę fakt, że niektóre posiedzenia Komisji „Przyjazne Państwo” odbywają się poza tygodniami sejmowymi i też jestem na nich obecny” – dodaje.

Drugi w niechlubnym rankingu był poseł PiS Zbigniew Ziobro. Były minister sprawiedliwości tłumaczył swoją częstą nieobecność kolejnymi śledztwami, w ramach których był wzywany na świadka.

Za każdy dzień nieusprawiedliwionej obecności marszałek potrąca posłowi jedną trzydziestą uposażenia i diety parlamentarnej, czyli około trzystu złotych. Palikot jest posłem zawodowym od września, wcześniej pobierał tylko dietę, więc za każdy dzień nieobecności tracił tylko 80 złotych. Uważa, że strat finansowych nie odczuł. „Pensję i tak rozdaję potrzebującym” – chwali się.

Posłowie mogą usprawiedliwić nieobecność na posiedzeniach Sejmu, jeśli nieobecni byli z ważnego powodu. Usprawiedliwień nikt jednak nie weryfikuje. Nie jest więc wykluczone, że sporządzona przez kancelarię Sejmu lista nie pokazuje całej prawdy o absencji posłów.

sż,tvp.info

Section02
Section03
Section04