Polskie Radio
Section05
Zbigniew Ziobro

[TRANSMISJA] Komisja weryfikacyjna. Reprywatyzacja Łochowskiej 38

- Jeżeli urząd przyznaje świadczenie na kilkaset zł, to dokładnie prześwietla osobę. Tutaj - przy nieruchomości wartej miliony złotych - zaniechano tego. Powtarzam, to było gigantyczne zaniechanie lub działanie przestępcze - mówił burmistrz Pragi Północ Wojciech Zabłocki, który w charakterze świadka uczestniczył we wtorkowym posiedzeniu Komisji weryfikacyjnej. Na rozprawie stawił się też kurator zmarłego Józefa Pawlaka - Zbigniew Paweł Lichocki, radca prawny ratusza Anna Zwierz i lokatorzy kamienicy przy Łochowskiej 38.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa reprywatyzacja dzika reprywatyzacja Patryk Jaki Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Komisja Weryfikacyjna Sebastian Kaleta

„Jugendamt to urząd, który stał się niechlubnie popularny”

Ministerstwo sprawiedliwości prowadzi działania, w ramach których pomaga polskim rodzinom mieszkającym zagranicą w przypadkach niesłusznego odebrania dziecka przez urzędy zajmujące się ochroną małoletnich. W audycji Jakim Prawem rozmowa z Michałem Wosiem, wiceszefem resortu sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 adopcja dziecko Niemcy Jugendamt Berlin Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

Działa „rejestr pedofilów”. Michał Woś: rewolucyjne narzędzie

Według informacji pojawiających się w mediach, nowo uruchomiony Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym przyczynił się do identyfikacji pedofila, który pracował w domu kultury na terenie Małopolski. – Czekamy na potwierdzenie, ale jeżeli okaże się to rzeczywistością (…) to pokaże to, że rejestr jest skuteczny – zaznaczył w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Michał Woś. Wiceminister sprawiedliwości ocenił, że jeżeli powstała baza danych przyczyni się do uchronienia choć jednego dziecka, to warto było ją tworzyć. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro pedofilia POLSKA

Podsumowanie. Rok 2017 w polskiej polityce

Resorty środowiska, zdrowia i sprawiedliwości pojawiały się najczęściej w debacie publicznej roku 2017. O wycince drzew na prywatnych posesjach i w Puszczy Białowieskiej, proteście lekarzy rezydentów oraz reformie sądownictwa rozmawiali w Polskim Radiu 24 Magdalena Zdyra (Federacja Młodych Socjaldemokratów - SLD), Maciej Skrzynecki (Młodzi Nowocześni - Nowoczesna), Piotr Rostek (Klub Młodych Kukiz 15’), Patryk Palczewski (Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości) i Michał Jurek (Stowarzyszenie Młodzi Demokraci (PO). Działacze byli gośćmi programu Młoda Audycja Polityczna.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reforma sądownictwa Jan Szyszko Konstanty Radziwiłł Zbigniew Ziobro Puszcza Białowieska krs Sąd Najwyższy służba zdrowia

"Ze stanowiskiem pożegna się minister spraw zagranicznych"

- Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin mają dziś niepodważalną pozycję. To liderzy ugrupowań, które wchodzą w skład Zjednoczonej Prawicy i nie da się ich w zasadzie ruszyć nie niszcząc większości parlamentarnej Zjednoczonej Prawicy i PiS – powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski z Do Rzeczy. Odniósł się w ten sposób m.in. do zapowiadanej po Nowym Roku rekonstrukcji rządu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki rząd Beaty Szydło Zbigniew Ziobro Jarosław Gowin Witold Waszczykowski rekonstrukcja rządu

Poznaj sędziego. Kto sprawuje władzę sądowniczą

Profile sędziów dostępne dla petentów wraz z informacją o tym, w jakich sprawach orzekali oraz jaka była ich ścieżka kariery – z takim pomysłem wystąpiła Fundacja Court Watch. Czy projekt jest możliwy do zrealizowania i jakie rezultaty mógłby przynieść? Gościem audycji Jakim Prawem był Bartosz Pilitowski, prezes Fundacji Court Watch.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prawo sąd Ministerstwo Sprawiedliwości reforma sądownictwa Zbigniew Ziobro

Nowe prawo alimentacyjne. "To przewrót kopernikański"

- Nawet jeśli nowe przepisy dotyczące płacenia alimentów nie są idealne, to w porównaniu z tym, co funkcjonowało w Polsce do tej pory – jest to przewrót kopernikański – powiedział w Polskim Radiu 24 adwokat Zbigniew Roman. Jak poinformował w poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, wskutek zmian przepisów wprowadzonych przez resort, ściągalność alimentów wzrosła o ponad sto procent.
Zobacz więcej na temat:  alimenty Zbigniew Ziobro

Obrona konieczna rozszerzona. "To napastnik ma się bać"

Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu przyjęto ustawę, poszerzającą granicę obrony koniecznej. Nie może być tak, że osoba powstrzymująca agresora, chroniąca swoje mienie, a przede wszystkim życie i zdrowie, własne i biskich, naraża się na odpowiedzialność karną - tłumaczy zmiany Ministerstwo Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA obrona konieczna Ministerstwo Sprawiedliwości Sejm parlament w Polsce Zbigniew Ziobro