Polskie Radio
Section05
Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro złożył skargę nadzwyczajną do Sądu Najwyższego. Chodzi o Jerzego Urbana

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro domaga się ponownego rozpatrzenia sprawy Jerzego Urbana. W związku z tym do Sądu Najwyższego wpłynęła skarga nadzwyczajna złożona przez ministra sprawiedliwości. 88-letni redaktor naczelny tygodnika "NIE" przed rokiem został prawomocnie uniewinniony w procesie o obrazę uczuć religijnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Zbigniew Ziobro Prokuratura Generalna prokuratura Jerzy Urban religia

Zbigniew Ziobro: chcę Polski w UE, ale niepodległej, a nie zdegradowanej do landu

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro udzielił wywiadu niemieckiej gazecie "Frankfurter Allgemeine Zeitung", w którym stwierdził, że Unia Europejska coraz mocniej zmierza w kierunku federalizacji, na którą ani Polacy, ani także wielu obywateli UE z innych państw, nie chcą się zgodzić. Podkreślił także, że Polska nie zapłaci kar nałożonych na nią przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Niemcy Komisja Europejska Zbigniew Ziobro Polska w Unii Europejskiej fundusze ue

Ziobro o sporze z UE ws. reformy sądownictwa: to moment krytyczny, stoimy przed historycznym wyborem

W opinii ministra sprawiedliwości, Polsce grozi "status protektoratu, czyli państwa, które formalnie ma swoje władze i organy administracji, ale w istotnych sprawach jest uzależnione od mocniejszego sąsiada". - Taką rolę pisze dla nas UE z dominującym udziałem polityków niemieckich - oświadczył Zbigniew Ziobro w wywiadzie dla tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa fundusze unijne Unia Europejska Ministerstwo Sprawiedliwości sądownictwo Zbigniew Ziobro POLSKA

"Należy uznać go za nieistniejący". Resort sprawiedliwości o wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

Ministerstwo Sprawiedliwości oświadczyło w czwartek, że w związku z przekroczeniem uprawnień przez Europejski Trybunał Praw Człowieka, jego wyrok w sprawie spółki Xero Flor należy uznać za nieistniejący w części odnoszącej się do Trybunału Konstytucyjnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd Trybunał Konstytucyjny Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Sebastian Kaleta sądownictwo

TK zdecydował ws. Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. "Artykuł niezgodny z konstytucją"

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że Europejski Trybunał Praw Człowieka nie ma kompetencji do oceny legalności wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Orzeczenie zapadło w postępowaniu toczącym się z wniosku Prokuratora Generalnego.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu Unia Europejska sąd sądownictwo Zbigniew Ziobro Prokuratura Generalna POLSKA

Trybunał Konstytucyjny zajmie się orzeczeniem ETPCz przeciw Polsce. Wniosek złożył Zbigniew Ziobro

W południe Trybunał Konstytucyjny ma rozpoznać wniosek Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry, który chce stwierdzenia niekonstytucyjności przepisu Konwencji o ochronie praw człowieka w zakresie, w jakim pozwala on Europejskiemu Trybunałowi Praw Człowieka na dokonywanie oceny legalności wyboru sędziów TK. Sprawa dotyczy sporu między Polską a firmą Xero Flor.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Trybunał Konstytucyjny Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu Zbigniew Ziobro Prokuratura Generalna

"Nie ma praworządności bez równego traktowania państw". Spotkanie Ziobro z unijnym komisarzem ds. sprawiedliwości

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro po spotkaniu w Warszawie z komisarzem Unii Europejskiej do spraw sprawiedliwości Didierem Reyndersem powiedział, że nie ma praworządności bez równego traktowania państw w Unii Europejskiej. Minister podkreślił także, że Polska stoi na stanowisku, iż praworządność musi opierać się na równości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Zbigniew Ziobro sąd Unia Europejska Trybunał Konstytucyjny

Zbigniew Ziobro: reforma Sądu Najwyższego jest konieczna. Rozmawiamy o założeniach z prezydentem

W Sądzie Najwyższym trwa rebelia części sędziów - ocenił w poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Według niego konieczna jest więc reforma SN, której założenia - jak mówił - zostały już przygotowane i są obecnie przedmiotem rozmów z prezydentem Andrzejem Dudą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy reforma sądownictwa Zbigniew Ziobro Andrzej Duda prezydent Ministerstwo Sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro skierował do TK wniosek ws. kar dla Polski. Woś: trzeba bronić suwerenności

- Każdy moment jest dobry, aby bronić polskiej suwerenności. Czy inny tydzień, inny miesiąc byłby lepszy? Nie. Im szybciej, tym lepiej, ponieważ mamy do czynienia z jawnym bezprawiem - powiedział w audycji "Stan rzeczy" na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny Prokuratura Generalna Zbigniew Ziobro Trybunał Sprawiedliwości UE kopalnia Turów Sąd Najwyższy Michał Woś Ministerstwo Sprawiedliwości

Marsz Niepodległości. Prokurator Generalny wnioskuje o wstrzymanie decyzji sądu

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wniósł do Sądu Najwyższego skargę nadzwyczajną na decyzję stołecznego Sądu Apelacyjnego, który nie zgodził się na zarejestrowanie Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego. Informację podał portal wPolityce.pl, powołując się na Prokuraturę Krajową.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marsz Niepodległości 11 listopada Święto Niepodległości regiony mazowieckie Warszawa Prokuratura Generalna Zbigniew Ziobro sądownictwo sąd

"Zapalmy im symboliczny znicz". Zbigniew Ziobro o poległych polskich patriotach

W dniu Wszystkich Świętych wspominamy chrześcijan, którzy osiągnęli już zbawienie - przypomniał szef resortu sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Dodał, że w dniu Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym pamiętamy zarówno o bliskich, jak i o tych, których grobów nie znamy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wszystkich Świętych Zbigniew Ziobro wiara społeczeństwo Kościół aktualności katolickie

"Polska nie jest krajem trzeciej kategorii". Ziobro o warunkach stawianych przez szefową KE

- Polskie państwo nie może ulegać bezprawiu; zarówno w sprawie Turowa, jak i w sprawie zmian w sądownictwie Polska nie może i nie powinna zapłacić ani złotówki - ocenił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, pytany o środową decyzję TSUE. Odniósł się także do warunków postawionych przez szefową KE wiążących KPO z likwidacją Izby Dyscyplinarnej SN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Zbigniew Ziobro Trybunał Sprawiedliwości UE