Polskie Radio
Section05
Zbigniew Ziobro

Usiłowanie zabójstwa kilkumiesięcznego dziecka. Ziobro skierował kasację od obniżonego wyroku

Prokurator Generalny skierował kasację od wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, zwalniającego z odpowiedzialności za usiłowanie zabójstwa mężczyznę, który brutalnie znęcał się nad kilkumiesięcznym dzieckiem. Sprawca doprowadził u niego do ciężkich obrażeń, a następnie nie zawiadomił pogotowania ratunkowego - informuje Prokuratura Krajowa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Prokuratura Krajowa Zbigniew Ziobro dziecko

"Wydany na polityczne zamówienie KE". Zbigniew Ziobro o wyroku TSUE

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do dzisiejszego wyroku TSUE oświadczył, że mamy do czynienia z wyrokiem politycznym wydanym na polityczne zamówienie Komisji Europejskiej. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że system odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów w Polsce nie jest zgodny z unijnym prawem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości Unia Europejska sądownictwo Komisja Europejska

"Ochrona porządku konstytucyjnego". Zbigniew Ziobro o orzeczeniu TK

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że dzisiejsze orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego stoi na gruncie ochrony polskiego porządku konstytucyjnego. Trybunał orzekł o niekonstytucyjności unijnych przepisów o wykonywaniu środków tymczasowych Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczących funkcjonowania sądownictwa w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Trybunał Konstytucyjny Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Sebastian Kaleta Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE

Ubiegłoroczny atak na turystkę w Warszawie. Ziobro: poleciłem dokonanie oceny opinii psychiatrycznej sprawcy

- Poleciłem Prokuraturze Krajowej zbadanie akt śledztwa i dokonanie oceny opinii psychiatrycznej o rzekomej niepoczytalności sprawcy - poinformował w sobotę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odnosząc się do sprawy 35-letniego Eryka G., podejrzanego o zaatakowanie turystki na Nowym Świecie w Warszawie w lipcu ub.r.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro prawo napad przestępczość Prokuratura Krajowa POLSKA społeczeństwo

Uszczerbek na zdrowiu zamiast usiłowania zabójstwa. Jest skarga nadzwyczajna Prokuratura Generalnego

Prokuratura Generalna skierowała do Sądu Najwyższego wniosek o chylenie wyroku i przekazanie do ponownego rozpoznania Sądowi Apelacyjnemu we Wrocławiu sprawy mężczyzny skazanego za usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a oskarżanemu o usiłowanie zabójstwa - poinformowała prok. Ewa Romankiewicz z działu prasowego Prokuratury Krajowej. W ocenie prokuratury, "nie sposób zaakceptować" dokonanej przez sąd okręgowy i sąd apelacyjny takiej oceny tych okoliczności. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura Zbigniew Ziobro sądownictwo

Ziobro: do czasu uprawomocnienia się decyzji ws. Nowaka, prokuratura nie musi wydawać protokołu

- Prokuratura uznaje, że do czasu uprawomocnienia się decyzji ws. Sławomira Nowaka, nie musi wydawać protokołu. Jeśli sąd uzna, że Nowak ma pozostać w areszcie, to wtedy zostaną zwrócone pieniądze. A jeśli ta decyzja będzie inna, to wówczas protokół zostanie sporządzony - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura sąd areszt Sławomir Nowak Zbigniew Ziobro