Polskie Radio
Section05
Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro: chcemy przeprowadzić wybory w najbezpieczniejszy możliwy sposób

- Prezydent podpisuje ustawy, budżet, podejmuje wiele działań w obszarze władzy wykonawczej. Nikt inny za niego tego zrobić nie może - powiedział Zbigniew Ziobro. Zdaniem ministra sprawiedliwości wobec "wielkiego wyzwania, jakie stoi przed państwem", sprawę wyborów prezydenckich należy "jak najszybciej rozstrzygnąć".
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie 2020 POLSKA Zbigniew Ziobro polityka

"Treść oparta na manipulacjach". Prokuratura Krajowa reaguje na tekst "GW"

Od czasu reformy prokuratury liczba prowadzonych przez nią śledztw gwałtownie wzrosła - napisała Prokuratura Krajowa. Odniosła się w ten sposób do artykułu "Gazety Wyborczej" nt. "ślimaczących się śledztw". Jak podkreśliła PK, "wyznacznikiem skuteczności prokuratury jest efektywność".
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro POLSKA sądownictwo prokuratura Ministerstwo Sprawiedliwości Gazeta Wyborcza media

Ziobro: podporządkowanie się zasadom bezpieczeństwa jest naszym obowiązkiem

- Podporządkowanie się zasadom bezpieczeństwa opracowanym przez ekspertów jest naszym obywatelskim obowiązkiem - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Dodał, że resort prowadzi intensywne prace w celu zapobiegania zagrożeniu koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus wirusy zapalenie płuc zdrowie bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo Zbigniew Ziobro Michał Wójcik Ministerstwo Sprawiedliwości POLSKA

Łagodniejszy wyrok za zabójstwo 18-latki. Ziobro: to krzywdzi rodziny ofiar

SN oddalił złożoną przez ministra sprawiedliwości kasację ws. zabójstwa w Ząbkowicach Śląskich. Zbigniew Ziobro ocenił, że "pobłażliwe traktowanie brutalnych zabójców jest niedobrą praktyką". Zapowiedział, że po wejściu w życie nowelizacji kodeksu karnego "kary orzekane za tak brutalne zbrodnie będą na pewno surowsze".
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości zabójstwo dolnośląskie regiony sądownictwo POLSKA Sąd Najwyższy

"Oczekuję przeprosin od tych, którzy atakowali prokuraturę". Ziobro ws. wyroku dla Piniora

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, oczekuje przeprosin od wszystkich, którzy atakowali prokuraturę za jej działania w sprawie Józefa Piniora. W oświadczeniu wydanym po wyroku skazującym byłego senatora Platformy Obywatelskiej za korupcję, minister wyraził nadzieję, że osoby zarzucające prokuraturze "łamanie demokracji i gnębienie niewinnego, znajdą dzisiaj czas na chwilę refleksji".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo prokuratura Zbigniew Ziobro Józef Pinior

Poseł Solidarnej Polski: zawsze miałem pragnienie, by działać społecznie

- Od młodzieńczych lat interesowałem się tym, co się działo na świecie, udzielałem się samorządowo mając 19 lat. Dodatkowo bardzo mnie interesowała dziedzina politologii - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Kałużny, sekretarz generalny Solidarnej Polski, który był gościem audycji "Nieznani znani 24".
Zobacz więcej na temat:  Solidarna Polska samorząd Zbigniew Ziobro polityka Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg POLSKA

Zgwałcił własną wnuczkę. Sąd zwolnił go po kilku latach więzienia

Jerzy J., pedofil ze Strzegomia, decyzją sądu apelacyjnego nie musi wracać do więzienia. Argumenty sądu są przerażające. Według sędziów Jerzy J. ostatnio nie pije, nie miał konfliktów z prawem, a w dodatku dokłada się do utrzymania rodziny. Sąsiedzi grożą samosądem, jeśli pedofil nie wróci do więzienia. Sprawą zainteresowali się reporterzy programu TVP Info, "Kasta".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo pedofilia dziecko Zbigniew Ziobro

Wiceminister aktywów: mafia i zorganizowana przestępczość włączyły się w kampanię wyborczą

- Na kilkanaście tygodni przed bardzo ważnymi wyborami, wyborami prezydenckimi, próbuje się uderzyć szambem we wroga zorganizowanej przestępczości, czyli ministra Ziobro - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o publikacji "Gazety Wyborczej" wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  przestępczość Zbigniew Ziobro POLSKA Gazeta Wyborcza polityka patrycja kotecka wybory w Polsce wybory prezydenckie 2020 Henryk Szrubarz