Polskie Radio
Section05
Zbigniew Ziobro

"Opozycja uprawia teatr polityczny". Rzecznik PiS o wniosku nieufności dla Ziobro

We wtorek rzecznik PiS Rafał Bochenek odnosząc się do wniosku nieufności dla Zbigniewa Ziobro, mówił, że "to jest pewien teatr polityczny, który uprawia opozycja od dłuższego czasu składając wnioski o wota nieufności wobec naszych ministrów". Podkreślił, że opozycja nie ma szans na odwołanie szefa MS.
Zobacz więcej na temat:  polityka Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Solidarna Polska opozycja POLSKA

Ustawa wiatrakowa 10H. Rząd znalazł nowego sojusznika?

Ustawa łagodząca zasadę 10H przy budowie elektrowni wiatrowych w końcu może trafić pod obrady Sejmu. Rządowy projekt od kilku miesięcy leży w sejmowej zamrażalce, bo nie chce go poprzeć Solidarna Polska. W sejmowych kuluarach coraz głośniej mówi się o tym, że PiS uchwali ustawę z poparciem opozycji, a konkretnie PSL.
Zobacz więcej na temat:  PiS Mateusz Morawiecki Sejm elektrownie wiatrowe Zbigniew Ziobro Solidarna Polska polityka POLSKA

Votum nieufności wobec Zbigniewa Ziobro. Dr Kawęcki o szansach opozycji na odwołanie szefa MS

We wtorek do Sejmu złożony został wniosek o votum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. - Koalicja rządowa z pewnością obroni ministra Zbigniewa Ziobro - ocenił w Polskim Radiu 24 politolog dr Krzysztof Kawęcki komentując wniosek podpisany przez posłów Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Polski 2050.
Zobacz więcej na temat:  Eliza Olczyk polityka Zbigniew Ziobro Solidarna Polska

"Będziemy bronić jedności Zjednoczonej Prawicy". Premier o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobro

Platforma Obywatelska zapowiedziała złożenie wniosku o odwołanie szefa resortu sprawiedliwości. Powodem ma być blokowanie przez Zbigniewa Ziobro porozumienia z Komisją Europejską w sprawie wypłaty środków z Krajowego Planu Odbudowy. - Solidarna Polska jest naszym ważnym koalicjantem, będziemy bronić jedności Zjednoczonej Prawicy - skomentował premier Mateusz Morawiecki i dodał, że jest gotów przekonywać każdego o wadze środków europejskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica Mateusz Morawiecki

Spór ws. KPO. Rzecznik rządu: język ministra Ziobry nie jest językiem kompromisu

 - Niestety język ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i innych przedstawicieli Solidarnej Polski nie jest językiem kompromisu, a w trudnej sytuacji geopolitycznej i gospodarczej trzeba szukać kompromisu - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Jak zaznaczył, "dla Polski korzystne jest otrzymanie środków z KPO".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro polityka Piotr Müller Unia Europejska Komisja Europejska

Sejm odrzucił poprawki Senatu do ustawy "antylichwiarskiej". Nowelizacja trafi do podpisu prezydenta

Sejm odrzucił w piątek sześć poprawek do ustawy "antylichwiarskiej" zgłoszonych przez Senat. Zmiany zakładają m.in. określenie maksymalnych kosztów pozaodsetkowych pożyczek, obniżenie tych kosztów dla kredytów konsumenckich i nadzór KNF nad instytucjami pożyczkowymi. Nowelizacja trafi teraz do podpisu prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro Marcin Warchoł finanse Ministerstwo Sprawiedliwości kredyt ekonomia ustawa polityka

Kolejna kompromitacja Sikorskiego na Twitterze. Chciał... "wychłostać" polityków PiS i szefa portalu TVP Info

Kolejna wpadka Radosława Sikorskiego. Eurodeputowany PO stwierdził na Twitterze, że prezes PiS Jarosław Kaczyński, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz Samuel Pereira, szef portalu TVP Info powinni zostać... "wychłostani", a następnie wypędzeni z Polski.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Sikorski Samuel Pereira POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Zbigniew Ziobro twitter

Zbrodnia w Miłoszycach. Zbigniew Ziobro wniósł kasację

Kasację na niekorzyść dwójki sprawców skazanych za gwałt i zabójstwo 15-latki w Miłoszycach w noc sylwestrową 1996/1997 r. wniósł do Sądu Najwyższego Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. W ocenie Ziobry wymierzone kary 25 i 15 lat więzienia są rażąco łagodne. Za tę zbrodnię pierwotnie został niesłusznie skazany Tomasz Komenda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro prokuratura policja przestępczość sąd sądownictwo

"Tusk nadał wiarygodność tym wyjaśnieniom; chciał zastawić sidła i sam w nie wpadł". Ziobro o zeznaniach Marcina W.

- Donald Tusk chciał zastawić sidła na kogoś innego, a sam - i to w sposób spektakularny - w te sidła wpadł, na własne życzenia. Cynizm w polityce po prostu nie popłaca panie Donaldzie -  powiedział szef MS, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Odnosząc się do dyskusji nt. zeznań Marcina W. - wspólnika biznesowego Marka Falenty poodkreślił, że prokuratura do tych "daleko idących zeznań, bardzo ciężkich oskarżeń" nie podeszła bezkrytycznie. Ale - jak mówił  prokuratura rozpoczęła bardzo żmudny proces wnikliwego, rzetelnego ich weryfikowania i oceny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Falenta Zbigniew Ziobro Donald Tusk afera taśmowa prokuratura

"Takie były czasy, że karmiliśmy polityków". Wspólnik Falenty ujawnia kolejne nazwiska

Prokuratura udostępniła protokoły procesowe dotyczące relacji Marcina W. - wspólnika Marka Falenty w tzw. aferze taśmowej. Marcin W. twierdzi, że wręczył Michałowi Tuskowi, synowi byłego premiera reklamówkę, w której miało znajdować się 600 tys. euro w gotówce. W zeznaniach W. pojawiają się również kolejne nazwiska polityków - Sławomira Nowaka i Grzegorza Napieralskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA afera taśmowa Donald Tusk polityka prokuratura Zbigniew Ziobro