Polskie Radio
Section05
Zbigniew Ziobro

"Mimo śledztwa IPN nadal nie ukarano winnych". Zbigniew Ziobro o śmierci Stanisława Pyjasa

- Ekshumacja zwłok Stanisława Pyjasa i śledztwo Instytutu nie doprowadziły do ukarania winnych - stwierdził minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro, dodając, że czterech funkcjonariuszy komunistycznych służb odpowiadało za utrudnianie śledztwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA HISTORIA społeczeństwo historia Polski historia PRL PRL Stanisław Pyjas służba bezpieczeństwa Zbigniew Ziobro

Dr Andrzej Anusz: to koniec marzeń Zbigniewa Ziobro o przywództwie na prawicy

- Zbigniew Ziobro ustawił się w roli recenzenta. Zakłada, że obóz prawicowy w większości okaże się eurorealistyczny, natomiast on będzie wytykał błędy w polityce UE i przemycał do debaty poglądy eurosceptyczne. To wygodne stanowisko, ale odpowiada poglądom małej grupy Polaków. Tym wyborem prezes Solidarnej Polski ogranicza swoją przyszłość na scenie politycznej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka fundusze unijne fundusze europejskie Solidarna Polska Zbigniew Ziobro

"Była podobna do siły polskich powstań". Minister kultury o Konstytucji 3 maja

"Siła Konstytucji 3 maja była podobna do siły polskich powstań, które były powstaniami przegranymi, ale w efekcie doprowadziły do tego, że Polska przetrwała i odzyskała niepodległość" - napisał w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA konstytucja 3 maja Piotr Gliński Zbigniew Ziobro Grzegorz Puda

Zakończyło się spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy. "Wyrażono wolę zawarcia porozumienia"

"Po spotkaniu przywódców Zjednoczonej Prawicy wszystkie strony wyrażają wolę zawarcia porozumienia programowego na lata 2021-23. Odpowiednie kroki zostaną podjęte w najbliższych dniach" - komunikat takiej treści zamieścili na Twitterze: Krzysztof Sobolewski (PiS) i Jan Strzeżek (Porozumienie).
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska Porozumienie Jarosława Gowina zjednoczona prawica Krzysztof Sobolewski Jarosław Kaczyński Jarosław Gowin Zbigniew Ziobro polityka POLSKA

Apel RPD do ministra sprawiedliwości. Rzecznik chce prac społecznych za utrudnianie dziecku kontaktów z rodzicem

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zwrócił się do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o pilną zmianę przepisów, by ukrócić proceder alienacji rodzicielskiej. Rzecznik postuluje wprowadzenie obowiązkowych prac społecznych, jeśli kary pieniężne okażą się nieskuteczne.
Zobacz więcej na temat:  rodzina dziecko Rzecznik Praw Dziecka Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości Mikołaj Pawlak POLSKA społeczeństwo

"Prawda w końcu zatriumfowała". Ziobro o wyroku SN ws. Wyszkowskiego i Wałęsy

"Czekaliśmy przez lata, ale prawda w końcu zatriumfowała" - napisał Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, podkreślając, że zgodnie ze środowym orzeczeniem Sądu Najwyższego były opozycjonista Krzysztof Wyszkowski nie musi przepraszać byłego prezydenta Lecha Wałęsy za nazwanie go "tajnym współpracownikiem SB".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lech Wałęsa Sąd Najwyższy PRL Krzysztof Wyszkowski sądownictwo Zbigniew Ziobro Prokuratura Generalna

Napięcia w Zjednoczonej Prawicy. Publicyści: opozycja nie "goni", więc koalicja nie "ucieka"

- Od wakacji widzimy, że rząd nie ma większości i ważne głosownia, które mogłyby zostać przez Zjednoczoną Prawicą przegrane, są ściągane z afisza. Jesteśmy w sytuacji, gdy wszyscy już wiedzą, że coś jest nie tak - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Płociński z "Rzeczpospolitej". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Piotr Grzybowski z "Niedzieli" i Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka zjednoczona prawica Zbigniew Ziobro Solidarna Polska Prawo i Sprawiedliwość Porozumienie Jarosława Gowina

"Bycie przyjacielem Tuska nie może dawać taryfy ulgowej". Ziobro ostro krytykuje wypuszczenie Nowaka z aresztu

- Mamy do czynienia z odrażającym procederem, na wielką skalę, zorganizowanej przestępczości, na czele której stał Sławomir N. To, że on jest jednocześnie współpracownikiem i bliskim przyjacielem Donalda Tuska, nie może sprawiać, że jest traktowany z taryfą ulgową. Wręcz przeciwnie. Od kogoś takiego powinno się oczekiwać znacznie wyższych standardów - powiedział w środę Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Zbigniew Ziobro Sławomir Nowak przestępczość korupcja polityka sądownictwo prokuratura

"Przed nami wiele wspólnych działań dla dobra Polski". Joanna Borowiak o Zjednoczonej Prawicy

- Gdybyśmy wszyscy myśleli jednakowo w Zjednoczonej Prawicy, to bylibyśmy w Prawie i Sprawiedliwości. Często jest tak, że mamy różne opinie - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak (Prawo i Sprawiedliwość). Gościem audycji był także Wojciech Konieczny (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Kazimierz Kik zjednoczona prawica polityka PiS Jarosław Kaczyński wybory Solidarna Polska Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro: rodzi się pytanie o związek pomiędzy wypowiedziami Tuska a decyzją sądu ws. Nowaka

- Trzy dni temu premier Tusk określił Sławomira Nowaka jako więźnia politycznego. Dziś sąd wypuścił podejrzanego z aresztu pomimo przesłanek za dalszym jego stosowaniem. Rodzi się pytanie o związek pomiędzy wypowiedzą Tuska a taką decyzją - powiedział w poniedziałek Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Zbigniew Ziobro Sławomir Nowak

"Wcześniejsze wybory nie są oczywistością". Prof. Kik o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

- Obawiam się, że Solidarna Polska może być konsekwentna, sondaże wskazują, że jest na wysokości przekroczenia progu wyborczego. Głosowanie oznaczałoby rozbicie Zjednoczonej Prawicy. Sam Fundusz Odbudowy będzie i tak przegłosowany, przy pomocy części opozycji, ale obecna koalicja może się rozpaść z przyczyny stanowiska zajętego przez Zbigniewa Ziobro - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Kazimierz Kik zjednoczona prawica polityka PiS Jarosław Kaczyński wybory Magdalena Złotnicka Solidarna Polska Zbigniew Ziobro

"Nie wezmę odpowiedzialności za zmianę zobowiązań wobec wyborców". Ziobro jednoznacznie o sprawie budżetu UE

- Nie wezmę odpowiedzialności za zmianę naszych zobowiązań wobec wyborców - powiedział minister sprawiedliwości, szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, pytany o stanowisko ws. budżetu UE. Jego zdaniem suwerenności Polski nie można ryzykować. Inaczej tę sprawę ocenia nasz największy koalicjant - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro polityka Unia Europejska Solidarna Polska PiS

Wybory w Rzeszowie. Łukasz Kobeszko: ich wynik pokaże, w jakiej formie jest Zjednoczona Prawica

- Siłą rzeczy, jeśli zwyciężyłby kandydat opozycji, byłby to sygnał, że podziały w Zjednoczonej Prawicy są dużo bardziej poważne, niż to się wydaje - ocenił w Polskim Radiu 24 Łukasz Kobeszko. Gościem audycji byli także Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej" oraz Michał Płociński z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka zjednoczona prawica Zbigniew Ziobro Solidarna Polska Rzeszów

Ratyfikacja Funduszu Odbudowy. Zbigniew Ziobro: to może być sprzeczne z konstytucją

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski uważa, że należy zawiesić ratyfikację decyzji prowadzących do uruchomienia wielomilardowego Funduszu Odbudowy Unii Europejskiej po epidemii koronawirusa. Według niego, ratyfikacja może być sprzeczna z konstytucją.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Solidarna Polska zjednoczona prawica Zbigniew Ziobro Krajowy Plan Odbudowy pandemia COVID-19

Liziniewicz: premier Morawiecki przyjmuje pragmatyczną postawę wobec UE, chce wynegocjować, co się da

- Wobec niektórych żądań Unii Europejskiej można przyjąć dwie postawy: albo pragmatyczną - jak Mateusz Morawiecki, który chce wynegocjować, co się da, albo pozycję Rejtana, który wszystko chce blokować. Trudno powiedzieć, która droga jest lepsza - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro Mateusz Morawiecki Solidarna Polska Unia Europejska