X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Radio Parlament
Section01

Apel SLD do premiera

migracja
migrator migrator 13.06.2011

SLD apeluje do premiera, by jeszcze w tym miesiącu przedstawił swoje stanowisko w sprawie unijnej Karty Praw Podstawowych.

SLD apeluje do premiera, by jeszcze w tym miesiącu przedstawił swoje stanowisko w sprawie unijnej Karty Praw Podstawowych. Lider Sojuszu Grzegorz Napieralski powiedział na konferencji programowej swojej partii w Warszawie, że podczas naszego przewodnictwa w Unii powinno się rozmawiać także o wartościach i prawach człowieka.
Zdaniem lidera SLD, elementem takiej dyskusji powinien być nasz stosunek do Karty Praw Podstawowych. Według Napieralskiego, jeszcze przed rozpoczęciem polskiej prezydencji w Unii premier powiedzieć czy popiera podpisanie tego dokumentu. W opinii lidera Sojuszu, w ten sposób szef rządu określi czy - jak to ujął - jest z siłami postępu, czy z siłami reprezentującymi zaścianek, tak jak Prawo i Sprawiedliwość. Grzegorz Napieralski apelował, by premier w tej sprawie "nie kłaniał się już biskupom i prezesowi Kaczyńskiemu".
Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej to dokument uchwalony w 2000 roku podczas szczytu Wspólnoty w Nicei. Moc wiążącą nadał mu traktat lizboński. W 2007 roku rząd Jarosława Kaczyńskiego podpisał tak zwany protokół brytyjski, który zakłada, że Polska nie będzie mogła w pełni korzystać z praw zapisanych w tym dokumencie. Rząd tłumaczył wówczas, że chodziło o zablokowanie wykorzystywania Karty do ewentualnej zmiany definicji rodziny i ustanowienia w Polsce małżeństw homoseksualnych.
Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/to/kry
Section02
Section03
Section04