Polskie Radio
Section05
traktat lizboński

Kiedy Wielka Brytania wyjdzie z UE? "Dwa lata to za mało"

Brexit w kontekście wyborów w ważnych krajach Unii Europejskiej – w Niemczech, Francji i Holandii. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 o wyzwaniach, przed którymi stoi Wspólnota, mówili Magdalena Skajewska (Polskie Radio), Krzysztof Kokoszczyński (portal „EurActiv.pl”) i dr Dominika Blachnicka-Ciacek, socjolog z Uniwersytetu Londyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Brexit traktat lizboński Theresa May Holandia Unia Europejska Wielka Brytania Magdalena Skajewska Niemcy Francja

Brexit coraz bliżej. "Londyn zaostrza swoje stanowisko"

Theresa May otrzymała od brytyjskiego parlamentu zgodę na uruchomienie artykułu pięćdziesiątego Traktatu Lizbońskiego. – To sprawia, że prawdopodobnie jeszcze pod koniec marca rozpoczęta zostanie procedura wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – mówiła w Świecie w Południe dr Jolanta Szymańska z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Theresa May Wielka Brytania traktat lizboński Brexit Magdalena Skajewska

Brexit: "Polaków w Wielkiej Brytanii już ubywa"

Premier Theresa May wyznaczyła termin, po którym przybywający na Wyspy imigranci unijni nie będą mieli gwarancji pozostania w Wielkiej Brytanii. Dniem granicznym ma być dzień uruchomienia artykułu pięćdziesiątego Traktatu Lizbońskiego. Media spekulują, że może to nastąpić w połowie marca. O warunkach Brexitu mówili w Debacie Poranka Magdalena Skajewska (Naczelna Redakcja Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia), Cezary Mech (ekonomista, b. wiceminister finansów) i Piotr Kuczyński (Xelion).
Zobacz więcej na temat:  Brexit Wielka Brytania Theresa May imigranci w Europie traktat lizboński Magdalena Skajewska Tomasz Wróblewski Piotr Kuczyński Unia Europejska Jean Claude-Juncker Niemcy